Kamery live
prognoza pogody

Zagrali dla Marzeny: nie słowa, lecz czyny wymiarem harcerskiej służby

28 lutego 2018 11:58

W zeszły weekend w Białce Tatrzańskiej harcerze i skauci z Polski i Słowacji rozegrali 4. Harcerski Charytatywny Turniej Hokejowy. Jego celem była zbiórka pieniędzy na rzecz Marzeny Sądelskiej z Maruszyny, która w październiku ubiegłego roku uległa ciężkiemu wypadkowi.

Zagrali dla Marzeny: nie słowa, lecz czyny wymiarem harcerskiej służby

Turniej podzielony był na 2 dni. W pierwszym z nich (sobota, 24. lutego) rozegrano fazę grupową, która ustaliła, z jakich miejsc do następnej rundy rozstawione będzie 8 zespołów, biorących udział w imprezie. Grupę A wygrał słowacki TRUS, a grupę B gospodarze turnieju, czyli zespół “XD”, reprezentujący Drużynę Wędrowniczą “Jupijajej” z Nowego Targu i okolic.

W fazie finałowej, a więc w niedzielę 25. lutego rozegrano półfinały i mecze o miejsca. Półfinały zespołów, jakie w fazie grupowej zajęły miejsca 1-2, wyłoniły finalistów całego turnieju i drużyny, które miały zmierzyć się w meczu o brązowy medal. Z kolei półfinały grupy słabszej (miejsca 3-4 w fazie grupowej) ustaliły, kto zagra o miejsce 5. oraz 7.

Jak się okazało – grupa A była zdecydowanie mocniejsza, bowiem to właśnie jej reprezentanci (słowacki TRUS i “Nieśmieszni” z Krakowa) znaleźli się w finale całego turnieju. Niezwykle zacięty pojedynek tych drużyn i remis 1:1 po regulaminowym czasie gry wymusił grę “do złotej bramki” w dogrywce. W niej, po blisko 10 minutach dodatkowej gry, zabójczy cios zadali Słowacy, zwyciężając tym samym całe spotkanie 2:1.

W meczu o brąz gospodarze turnieju (“XD”) wyraźnie pokonali szefostwo ZHP Hufca Podhalańskiego w stosunku 6:3. 5. lokata przypadła drugiej słowackiej drużynie – Dolny TRUS, 6. miejsce dla Harcerskiej Drużyny Hokejowej z Szaflar, a 7. i 8. kolejno dla: Podhalańskiej Drużyny Wędrowniczej “Deja Vu” z Nowego Targu (kobiety) i Podhalańskiej Drużyny Wędrowniczej “Puchacze” z Zakopanego.

W czasie trwania turnieju wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu zbierali wolne datki na rzecz Marzeny Sądelskiej z Maruszyny, która w październiku ubiegłego roku, kierując swoim pojazdem, zderzyła się z samochodem ciężarowym. Zebrane fundusze przeznaczone będą na jej rehabilitację w specjalistycznej klinice w Krakowie (miesięczny koszt leczenia to od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie). Poza meczami, kibice i zawodnicy mogli wziąć udział w różnych konkursach, a także “wrzucić coś na ruszt”. Czekały na nich rozmaite słodkości, ciepły żurek i grochówka, kawa, herbata i różne napoje. Cały turniej przebiegał więc w niezwykle ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnej radości i świetnej, wspólnej zabawy 🙂

-Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, partnerom, patronom i przede wszystkim drużynom za to, że dzięki wam ten turniej mógł się odbyć i że wyglądał tak pięknie. Dziękuję za przyjazd naszym przyjaciołom ze Słowacji, mając nadzieję, że to początek pięknej współpracy polskich i słowackich harcerzy. Dziękuję również drużynom z Podhala i Krakowa, że zawsze możemy na was liczyć. Wasza obecność tutaj pokazuje, że nasze harcerskie ideały to nie tylko puste słowa, zapisane na karcie, ale realny czyn służby na rzecz drugiego człowieka – mówił na podsumowaniu rozgrywek ich główny organizator – Jakub Udziela, drużynowy 2. Podhalańskiej Drużyny Wędrowniczej “Jupijajej” z Nowego Targu, instruktor ZHP Hufca Podhalańskiego.

WYNIKI TURNIEJU

Grupa A

1. TRUS – 9 pkt; bramki 17:3
2. Nieśmieszni (Kraków) – 6 pkt; bramki 11:7
3. Deja Vu (Nowy Targ) – 3 pkt; bramki 4:13
4. Śmyrgloki (“Puchacze” – Zakopane) – 0 pkt; bramki 2:11

TRUS – Śmyrgloki 6:0
Deja Vu – Nieśmieszni 2:5
TRUS – Nieśmieszni 3:2
Deja Vu – Śmyrgloki 1:0
Nieśmieszni – Śmyrgloki 4:2
TRUS – Deja Vu 8:1

Grupa B

1. XD (“Jupijajej” – Nowy Targ) – 9 pkt; bramki 13:3
2. Śleboda (Hufiec Podhalański) – 6 pkt; bramki 6:8
3. Dolny TRUS – 3 pkt; bramki 9:8
4. Harcerska Drużyna Hokejowa Szaflary – 0 pkt; bramki 2:11

Dolny TRUS – XD 2:4
Szaflary – Śleboda 1:2
Dolny TRUS – Śleboda 1:3
Szaflary – XD 0:3
Śleboda – XD 1:6
Dolny TRUS – Szaflary 6:1

Półfinały I (zespoły z miejsc 1-2 po fazie grupowej)
TRUS – Śleboda 6:0
XD – Nieśmieszni 2:4

Finał
TRUS – Nieśmieszni 2:1 d.

Mecz o 3. miejsce
XD – Śleboda 6:3

Półfinały II (zespoły z miejsc 3-4 po fazie grupowej)
Deja Vu – Szaflary 0:1
Dolny TRUS – Śmyrgloki 3:1

Mecz o 5. miejsce
Dolny TRUS – Szaflary 4:1

Mecz o 7. miejsce
Deja Vu – Śmyrgloki 2:1

Końcowa klasyfikacja:

1. TRUS (Słowacja)
2. Nieśmieszni (Kraków)
3. XD (Nowy Targ)
4. Śleboda (Podhale)
5. Dolny TRUS (Słowacja)
6. Harcerze Szaflary
7. Deja Vu (Nowy Targ)
8. Śmyrgloki (Zakopane)

 mat. org.

os 28.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również