Kamery live
prognoza pogody

Zaginiona dziewczynka i motolotniarz na drzewie

9 sierpnia 2020 15:05

Dużo pracy od wczoraj mają ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Tylko do dzisiejszego popołudnia interweniowali już siedem razy. Pomoc nieśli turystom z urazami kończyn oraz problemami kardiologicznymi. Ponadto pomagali odnaleźć dziewczynkę, która oddaliła się od rodziców w rejonie Maciejowej, a także motolotniarzowi, który nie opanował lotu i wylądował na drzewie.

Zaginiona dziewczynka i motolotniarz na drzewie

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

Piękna słoneczna pogoda w weekend i w górach zaroiło się od turystów. Wczoraj nasi ratownicy dyżurujący w Stacji Ratunkowej w Szczawnicy dwukrotnie pomagali turystom, którzy doznali wypadków na ścieżce pienińskiej prowadzącej wzdłuż Dunajca. Również wczoraj ratownicy pełniący dyżur ratunkowy na Śnieżnicy udzielali pomocy rowerzyście, który na skutek upadku na rowerze doznał urazu kończyny dolnej. Podobnego urazu doznał mężczyzna w rejonie Turbacza, który po udzieleniu pomocy został ewakuowany w dolinę.

 

Dzisiaj natomiast nasi ratownicy już trzy razy wyruszali w góry, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Z samego rana ratownicy wyjechali w rejon Szpilówki na Pogórzu Wiśnickim, gdzie znajdował się mężczyzna z podejrzeniem problemów kardiologicznych. Przybyli na miejscu ratownicy zdecydowali o konieczności jego ewakuacji przy pomocy śmigłowca LPR. Około godziny 11 do Stacji Centralnej w Rabce przyszło zgłoszenie, że na Szczeblu na drzewie w Beskidzie Wyspowym wisi motolotniarz. Ratownicy po dotarciu na miejsce technikami linowymi ewakuowali pechowego lotnika na ziemię. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. W tym samym czasie inny zespół ratowników prowadził poszukiwania dziewczynki, która w rejonie Maciejowej w Gorcach oddaliła się od rodziców. Na szczęście została szybko odnaleziona przez jednego z naszych ratowników.

 

Przestrzegamy przed upałami w górach i popołudniowym burzami i polecamy wybierać na cele wycieczek mniej uczęszczane miejsca – piszą w komunikacie ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

 

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

Piotr Starmach 09.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również