Kamery live
prognoza pogody

“Żadna szkoła, żadna droga nie jest polityczna” – zarząd powiatu z absolutorium

29 czerwca 2017 13:31

Radni powiatu nowotarskiego udzielili dziś absolutorium dla zarządu powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Za przyjęciem uchwały było 20 radnych, nikt nie wyraził sprzeciwu, 6 radnych wstrzymało się od głosu. 

Podjęcie absolutoryjnej uchwały przebiegło sprawnie i szybko, radni nie rozpoczęli spodziewanej dyskusji. Reprezentanci poszczególnych klubów podkreślali, że jest to kolejny rok, w którym powiat nie zaciągał żadnych kredytów. Za duże osiągnięcie uznano fakt, że nowotarski szpital zakończył miniony rok na plusie, spłacając wielomilionowy dług. Przywoływano też najważniejsze inwestycje – za tę największą uznano przebudowę drogi z Krościenka do Szczawnicy. 

Starosta nowotarski Krzysztof Faber dziękował wszystkim radnym – również tej części radnych z klubu PiS, która wstrzymała się od głosu.

– Ten budżet realizujemy wszyscy – żadna droga, żadna szkoła nie jest polityczna. Zarząd wykazał się pełną otwartością. Drobne rzeczy tworzyły spory, ale rzeczy najważniejsze związane z realizacją budżetu i rozwojem powiatu znalazły pełne zrozumienie zarządu – mówił starosta zaznaczając też, że praca odbywała się bez podziału na to, która część powiatu jest istotniejsza.

Podsumowywał też cztery ostatnie lata, w których powiat nie brał ani jednego kredytu. 

– Sytuacja powiatu jest pod względem finansowym dobra. Pokazuje to, że od wielu, wielu lat powiat jest właściwie prowadzony. Mamy nieduże zadłużenie, duże możliwości finansowania zadań, a przede wszystkim od 2012 roku nasze wydatki majątkowe wzrosły o 160 mln przy nie braniu kredytu. Wzięty był w tym czasie tylko jeden 6 mln kredyt na pokrycie bieżących wydatków szpitala, kiedy sytuacja była trudna.

Na koniec, pan starosta wspomniał zadania, jakie czekają powiat w najbliższym czasie – z większych inwestycji jest to budowa siedziby Teatru Rabcio, który czekał na tę decyzję od 68 lat. 

/os

 

NT24TV 29.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również