Kamery live
prognoza pogody

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

21 maja 2018 19:33

Godną do naśladowania postawą i zdecydowaną reakcją wykazali się  obywatele, którzy udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

Pierwszy przypadek miał miejsce w dniu 19 maja br. około północy w miejscowości Rdzawka. Zgłaszający, jadąc swoim samochodem w kierunku miejscowości Chabówka, zauważył forda, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu samochodu kierowca wysiadł z auta i uciekł do lasu. Mężczyzna o zdarzeniu natychmiast powiadomił policję.

Mundurowi w trakcie przejazdu na miejsce zauważyli idącego poboczem w kierunku Nowego Targu, a odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, który następnie na widok radiowozu chciał przeskoczyć przez bariery energochłonne i uciec. Nie udało mu się to jednak i został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Kierującym fordem był 24-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Po badaniu okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie.  Zatrzymany stracił prawo jazdy i pozostałą część nocy spędził w nowotarskiej komendzie.

-Drugi przypadek godnej do naśladowani obywatelskiej postawy miał miejsce w niedzielę tj. 20 maja br. około godziny 20.00 w miejscowości Harklowa. Turysta  w trakcie pobytu na stacji benzynowej zauważył volkswagena, z którego wysiadł mężczyzna i chwiejnym krokiem udał się na stację zrobić zakupy. Kiedy ponownie próbował wsiąść do samochodu i odjechać, świadek zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policję. Kierującym volkswagenem był 48-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ i pobadaniu okazało się, że ma 2,37 promila alkoholu w organizmie – podaje Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Za kierowanie  pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości (tj. art.178a&1 k.k.) grozi  kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

-Pomimo prowadzonych różnego rodzaju kampanii i działań edukacyjnych, nadal są osoby, które decydują się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym – podkreśla rzecznik prasowy nowotarskiej Policji – Należy zawsze reagować w sytuacji, kiedy widzimy taką osobę  wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Czasami jeden telefon na numer alarmowy 997 lub 112 może zapobiec tragedii.

źródło: KPP Nowy Targ

fot. www.krbrd.gov.pl

os 21.05.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również