Kamery live
prognoza pogody

Zabawa, profilaktyka, zdrowie – kolejny event “Bezpiecznie na Nartach” za nami

22 stycznia 2019 16:32

Drugi event akcji „Bezpiecznie na Nartach” za nami. Tym razem “zimowy misiek” zawitał do Jurgowa.

Zabawa, profilaktyka, zdrowie – kolejny event

Nie brakowało śniegu, nie brakowało narciarzy i snowboardzistów. Dopisali także partnerzy wydarzenia, którzy kolejny raz pokazali, że warto wspierać profilaktyczne akcje. – Mamy w ramach akcji przygotowanych wiele atrakcji. Uczymy pierwszej pomocy – zarówno dzieci jak i dorosłych. Pokazujemy też jak zabezpieczyć miejsce niebezpiecznego zdarzenia na stoku, tak by nie stwarzać zagrożenia na stoku dla innych. – tłumaczy Tomasz Witek, pomysłodawca i koordynator akcji „Bezpiecznie na Nartach”.

Druga odsłona akcji zawitała do Jurgowa, odbyła się  tuż przy stacji narciarskiej Jurgów Ski. Organizatorzy starali się pokazać, że warto nosić kask i wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy. Gościem partnera akcji – Medical Clinic Podhale, był dr Paweł Zejler, specjalista chirurgii ręki. I choć spotkanie z nim było raczej niezobowiązująca konsultacją, to zapewne pozwoliło odpowiedzieć na wiele intrygujących pytań.

Druga odsłona akcji obfitowała również w zabawę. I tu nie zawiedli Ci, którzy nie bali się zmierzyć z góralską tradycją. „Góralskie Śpasy” sprawdziły, czy w odpoczywających na Podhalu turystach, płynie choć trochę góralskiej krwi. Tym którzy okazali się najwytrwalsi wręczono upominki od partnerów akcji.

Kolejna okazja do zabawy, już w najbliższy weekend, 27 stycznia w Kluszkowcach (stacja Czorsztyn Ski).

Patronat nad wydarzeniem objął starosta nowotarski Krzysztof Faber oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Foto: Michał Sobański

mat. prasowe

/os

os 22.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również