Kamery live
prognoza pogody

Zaatakował ostrym narzędziem czteromiesięczną dziewczynkę

26 stycznia 2023 15:37

Tatrzańscy policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali 29-latka, który z niewyjaśnionych dotychczas powodów zaatakował ostrym narzędziem czteromiesięczną dziewczynkę. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywotnie więzienie. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany trafił już na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

Zaatakował ostrym narzędziem czteromiesięczną dziewczynkę

Jak informuje zakopiańska policja, do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (22.01.23) w jednej z miejscowości w powiecie tatrzańskim. Wówczas dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że do szpitala z obrażeniami świadczącymi o przemocy domowej zgłosiła się młoda kobieta z czteromiesięczną córeczką.

Dziecko również posiadało obrażenia ciała. Ze zgłoszenia wynikało, że dziecko zostało ugodzone dwukrotnie w szyję narzędziem podobnym do śrubokrętu. Tylko dzięki niezwłocznej interwencji matki i natychmiast udzielonej pomocy przedmedycznej przez członków rodziny, a następnie specjalistycznej pomocy medycznej udzielonej przez personel szpitala dziecko przeżyło.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano tatrzańskich policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania konkubenta kobiety, który przed przybyciem policjantów oddalił się w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia rozpoczęli również zbieranie dowodów przestępstwa oraz przesłuchania świadków. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa został zatrzymany przez kryminalnych w jednej z miejscowości w powiecie tatrzańskim w miniony poniedziałek tj. (23.01.23), a następnego dnia doprowadzony przed oblicze prokuratora. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa czteromiesięcznej dziewczynki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką dziecka.

Grozi mu za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia. Sąd zadecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

źródło: Policja Zakopane/Facebook

os 26.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również