Kamery live
prognoza pogody

Za nami konkurs skoków na Wielkiej Krokwi (galeria)

1 lipca 2023 23:31

Dawid Kubacki wygrywa na zakopiańskiej dużej skoczni w wielkim stylu. Nasz obecnie najlepszy skoczek oddał dwa długie skoki na odległość 139 i 134,5 metra zdobywając łącznie 279,1 punktów. Drugie miejsce zajął Austriak Jan Hoerl i trzecie Niemiec Philipp Raimund, obaj z kilkupunktową stratą do zwycięzcy.

Za nami konkurs skoków na Wielkiej Krokwi (galeria)

Inni Polacy wypadli nieco gorzej: Piotr Żyła zajął siódme miejsce, Aleksander Zniszczoł 10, Paweł Wąsek 15 i Kamil Stoch 29. Obie serie konkursowe odbyły się przy idealnych warunkach – bez opadów deszczu i wietrze „pod deski”, co umożliwiło oddawanie długich skoków. Co ważne na trybunach Wielkiej Krokwi tym razem zasiadł komplet kibiców, który gorąco dopingował praktycznie wszystkich skoczków z całej Europy, choć oczywiście zwycięstwo Polaka i potem po dekoracji medalowej odegranie „Mazurka Dąbrowskiego” wywołało na trybunach ogromny entuzjazm. Za nami już więc emocje sportowe w ramach III Igrzysk Europejskich najwyższego formatu również w Zakopanem.

Łącznie odbyły się cztery konkursy indywidualne i jeden drużyn mieszanych na Średniej i Wielkiej Krokwi. Światowa czołówka zawodników i zawodniczek z całej Europy przyciągnęła na trybuny skoczni sporo kibiców każdego dnia. Oprócz dzisiejszych zawodów również piątkowy konkurs indywidualny kobiet na Wielkiej Krokwi stał na najwyższym sportowym poziomie. Imponujące skoki Słowenki Niki Kriznar, jeden na odległość aż 137.5 metra robiły wrażenie i dały jej zasłużone zwycięstwo. Z kolei dzisiaj świetny występ polskiego skoczka Dawida Kubackiego był ukoronowaniem skoków narciarskich na igelicie w Zakopanem podczas Igrzysk Europejskich.

tekst: European Games/mat. prasowy

fot. Paweł Kos

Dawid Kubacki ze złotym medalem Igrzysk Europejskich (galeria)

os 01.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również