Kamery live
prognoza pogody

Za nami finał Czerkawski Cup 2022

3 kwietnia 2022 21:25
Wyciszenie Włącz dźwięk

KS Katowice Naprzód Janów – zwycięzcą VIII edycji turnieju w mini hokeju Czerkawski Cup, którego finał odbył się dziś w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Srebro trafiło do drużyny gospodarzy – MMKS Podhale Nowy Targ, brąz do MOSM Tychy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartłomiej Kapica z MKS Cracovia Kraków. 

Zanim wręczono puchary, medale i nagrody, wszyscy zgromadzeni na hali lodowej w Nowym Targu odśpiewali “Sto lat” dla Mariusza Czerkawskiego, który za 10 dni będzie obchodził 50. urodziny.

-Jesteście pierwszymi, którzy złożyli mi życzenia, a zawsze tych pierwszych najbardziej się pamięta – dziękował zaskoczony hokeista – Niesamowicie ten czas leci. Mam nadzieję, że przez te następne 50 lat, jak się uda, będę obserwował was jak dorastacie, jak świetnie gracie w hokeja, jak sprawiacie nam radość i będziemy mogli was podziwiać na taflach polskich, ale też międzynarodowych, amerykańskich. Może kiedyś znowu uda nam się jechać na igrzyska, jeśli będziecie ciężko trenować i kochać to, co robicie – zwracał się do młodych hokeistów. 

Mariusz Czerkawski podsumował też krótko dzisiejszy finał turnieju: – Byliśmy naprawdę pod wrażeniem wielu meczów, występów, tego, jak ciasno, jak blisko było między meczami. Jeden błąd, strzał, gol potrafi zrobić różnicę. Tak jest też później, kiedy jesteśmy dorośli i gramy w meczach. Nigdy nie wiadomo, która akcja spowoduje tę różnicę i to dzisiaj widzieliśmy. Dziękuję za emocje, było naprawdę świetnie i wielkie brawa dla wszystkich uczestników. 

Klasyfikacja drużyn oraz najlepszych zawodników z każdej drużyny:

1.KS Katowice Naprzód Janów – Rafał Theiner

2. MMKS Podhale Nowy Targ – Wiktor Iskrzycki

3. MOSM Tychy- Leon Wiśniewski

4. MKS Cracovia Kraków – Wiktor Kudasik

5. UKS Zagłębie Sosnowiec – Makar Ulanov

6. Uczniowski Klub Sportowy KTH Krynica-Zdrój – Jakub Wietecha

7. Akademia Hokejowa Legii Warszawa- Aleksander Ptasiński

8. MKS Sokoły Toruń – Jan Łakomski

9. BKS Bydgoszcz – Krzysztof Czywczyński

Najlepszy zawodnik turnieju (MVP): Bartłomiej Kapica (MKS Cracovia Kraków)

Najlepszy strzelec turnieju: Kacper Malinowski (Naprzód Janów)

Najlepszy bramkarz turnieju: Wiktor Król (Naprzód Janów)

W Nowym Targu trwa finał VIII edycji turnieju Czerkawski Cup 2022

 

os 03.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również