Kamery live
prognoza pogody

Za nami drugi dzień zawodów Pucharu Świata w Zakopanem

17 stycznia 2022 09:27

Norweg Marius Lindvik wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Na podium znaleźli się jeszcze: Niemiec Karl Geiger oraz trzeci Anze Lanisek ze Słowenii. Polacy tym razem zajęli dalsze miejsca, najlepszy z nich Piotr Żyła uplasował się na 17. Pozostali dwaj, którzy zakwalifikowali się do drugiej serii zajęli odpowiednio: Piotr Wąsek 22 i Stefan Hula 27 miejsce.

Za nami drugi dzień zawodów Pucharu Świata w Zakopanem

Na trybunach Wielkiej Krokwi zasiadło podobnie jak podczas pierwszego konkursu około 10 tysięcy widzów – właśnie tyle biletów przygotował w tym roku organizator ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią. Ale spore tłumy oglądały też zawody z przylegających do skoczni zakopiańskich ulic.

– Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy rywalizowali w ten weekend podczas Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi – zaznacza Marszałek Małopolski Witold Kozłowski. – Dziękuję kibicom za gorącą i serdeczną atmosferę, z której słyną zakopiańskie zawody. I tym razem klimat na legendarnej Wielkiej Krokwi był niezapomniany przez ostatnie dwa dni. Cieszę się, że publiczność tak świetnie oklaskiwała każdego zawodnika i jest z naszą reprezentacją w chwili, gdy wyniki są nieco gorsze od oczekiwań. Jak każdy wierzę, że uda się im odbudować formę do czasu rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Gratuluję też tym zawodnikom, którzy znaleźli się w reprezentacji Polski na te prestiżowe zawody.

Marszałek Witold Kozłowski uczestniczył w uroczystości wręczania nagród w drugim dniu zawodów, składając gratulacje najlepszym skoczkom i wręczając statuetkę Niemcowi Karlowi Geigerowi za zajęcie drugiego miejsca.

os 17.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również