Kamery live
prognoza pogody

Z kroniki GOPR

22 lipca 2020 08:44
Dla Podhalańskiej Grupy GOPR ostatni tydzień (13-20 lipca) był dość spokojny. Zanotowano co prawda kilka akcji w górach, jednak obyło się bez poważnych zdarzeń. Większa akcja zdarzyła się za to we wtorek, 21 lipca. Do rowerzysty, który prawdopodobnie doznał udaru na czarnym szlaku z Łapsowej Polany na Turbacz wysłano dwa zespoły ratowników GOPR. W związku z koniecznością  szybkiej ewakuacji mężczyzny, wezwano na pomoc śmigłowiec TOPR. 
Z kroniki GOPR
Wakacje w pełni. Turystów jest sporo, ale szlaki są dostępne bez większych problemów. Warunki do uprawiania turystyki są dobre. Tylko zmienna burzowa pogoda, może pokrzyżować szyki turystom – informuje GOPR na swoim Facebooku, przypominając o numerze ratunkowym w górach: 985 oraz aplikacji Ratunek. 
 
Miniony tydzień (13-20 lipca 2020) oszczędził ratownikom poważnych akcji. Jednego dnia późnym wieczorem, telefonicznie naprowadzano grupę turystów schodzących z Turbacza na właściwy szlak, ratownicy odnotowali też dwie inne interwencje na Turbaczu, jak również w Pieninach, gdzie ratownicy GOPR pomagali turystce cierpiącej na silne bóle brzucha. Innej turystce, z powodu choroby, zapewniono transport z Turbacza do szpitala w Nowym Targu. 
 
W niedzielę  ratownicy GOPR wyruszyli do wypadku nad Wąwozem Homole, gdzie stwierdzono u turysty uraz głowy. Po zaopatrzeniu zapewniono medyczny transport do Jaworek. Tego samego dnia GOPR został wezwany na Maciejową w Gorcach do pomocy turyście z urazem stawu skokowego.
 
Większa akcja zdarzyła się za to we wtorek, 21 lipca. Do rowerzysty, który prawdopodobnie doznał udaru na czarnym szlaku z Łapsowej Polany na Turbacz wysłano dwa zespoły ratowników GOPR. W związku z koniecznością  szybkiej ewakuacji mężczyzny, wezwano na pomoc śmigłowiec TOPR. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
os 22.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również