PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Z cukrzycą walczmy zawczasu

30 kwietnia 2016 07:48
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Przy pięknym słońcu, z kilkugodzinnym programem scenicznym, odbył się na płycie rynku  Piknik Zdrowia pod hasłem Pokonaj Cukrzycę. Drugie  już wydarzenie z piknikowego cyklu, wzbogacone o promocję zdrowej żywności, cieszyło się zrozumiałym zainteresowaniem nowotarżan i gości. 

Coraz powszechniejsza w naszych czasach cukrzyca dotyka osoby coraz młodsze, także dzieci. Gros zachorowań i powikłań związanych jest, niestety, z trybem życia i odżywiania.

Głównym Organizatorem akcji był Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu. Partnerzy strategiczni to: Urząd Miasta Nowego Targu, Państwowa Podhalańska Wyższa Szkoła Zawodowa, II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu i Miejski Ośrodek Kultury. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Nowotarskiego oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Akcji edukacyjnej i profilaktycznej towarzyszył bogaty sceniczny program, towarzyszyła też promocja zdrowej żywności i wyrobów lokalnych firm branży spożywczej.

/as

NT24TV 30.04.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również