Kamery live
prognoza pogody

Z bratniego Radevormwald – mundury dla nowotarskich strażaków-ochotników

11 sierpnia 2023 15:46

NOWY TARG. Cenny i bardzo praktyczny prezent, bo sześć kompletów mundurów bojowych najwyższej jakości, przekazała strażakom z nowotarskiej OSP delegacja bratniego dla Nowego Targu niemieckiego miasta Radevormwald.

Z bratniego Radevormwald – mundury dla nowotarskich strażaków-ochotników

Na czele grupy, która przyjęła zaproszenie na 21. Jarmark Podhalański, stoi tamtejszy burmistrz Johannes Mans. Strażacy przyjęli dar z radością i wdzięcznością. Tym bardziej, że nie był to pierwszy przejaw ofiarności mieszkańców Radevormwaldu i ich uznania dla naszych ochotników.

 W kwietniu ubiegłego roku duży transport darów przyjechał z Nadrenii-Westfalii do remizy OSP na Kowańcu, jako wsparcie dla zakwaterowanych tam kobiet i dzieci z Ukrainy. Wtedy też zaangażowana w polsko-niemieckie kontakty radna Ewa Garbacz, za podszeptem wiceprzewodniczącego nowotarskiej Rady Miasta, jednocześnie wieloletniego członka Zarządu OSP, Jana Łapsy, wyszła z pomysłem zakupu ubrań dla strażaków. Samorząd bratniego miasta podchwycił tę myśl.

Mundury bojowe, zgodnie z zamówieniem, są różnych rozmiarów, bo też nabywane z myślą o konkretnych użytkownikach. Świetnie sprawdzą się w akcjach, do których nowotarska OSP – pomocna też w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych – wyjeżdża bardzo często.    

 (asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 11.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również