Kamery live
prognoza pogody

XXI Konferencja Ekonomiczno-Techniczna Przedsiębiorstw Ciepłowniczych i Elektrociepłowni

24 czerwca 2018 14:57

W dniach 19 -21 czerwca br. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem miała miejsce XXI Konferencja Ekonomiczno-Techniczna Przedsiębiorstw Ciepłowniczych i Elektrociepłowni. Jednym z jej organizatorów był w tym roku MPEC Nowy Targ sp. z o.o., a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrzowie Zakopanego i Nowego Targu.

XXI Konferencja Ekonomiczno-Techniczna Przedsiębiorstw Ciepłowniczych i Elektrociepłowni

Współorganizatorami konferencji byli: Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie oraz PEC Geotermia Podhalańska w Zakopanem S.A. Konferencję rozpoczęło wspólne oglądanie meczu Polska- Senegal w strefie kibica. Sesje zaplanowano na środę. Pierwsza z nich dotyczyła problematyki otoczenia prawnego funkcjonowania ciepłownictwa, druga – techniki i ochrony środowiska, a ostatnia poświęcona była kwestiom ekonomii i zarządzania. W ramach części poświęconej ochronie środowiska, swoje wystąpienie miał prezes MPEC Nowy Targ sp. z o.o. Grzegorz Ratter, który opowiedział o rozwoju systemów geotermalnych na przykładzie Nowego Targu.

Poprzedziło go wystąpienie prezesa Geotermii Podhalańskiej Wojciecha Ignacoka, który referował ten sam temat, ale na przykładzie Zakopanego. 

Całość sesji zwieńczyła wspólna debata na temat aktualnych – prawnych, technicznych, ekologicznych i ekonomicznych aspektów funkcjonowania ciepłownictwa. Udział wzięli w niej wszyscy prelegenci i uczestnicy konferencji. Pochodzili oni z przedsiębiorstw ciepłowniczych z różnych zakątków Polski – od Tarnowa, przez Warszawę, Kościan, Białą Podlaską po Suwałki. 

Ostatni dzień konferencji przeznaczono na tzw. wycieczkę techniczną.

W konferencji wziął również udział burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

/os

 

os 24.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również