Kamery live
prognoza pogody

XVIII Droga Krzyżowa – inicjatywa dwóch parafii

10 kwietnia 2019 13:40

NOWY TARG. Jak co roku przed Wielkim Tygodniem, w najbliższy piątek, 12. kwietnia, parafialne oddziały Akcji Katolickiej działające przy dwóch parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Św. Katarzyny – zapraszają na XVIII Drogę Krzyżową ulicami miasta. W tym samym dniu, o godzinie 18:30 rozpocznie się także Droga Krzyżowa ulicami leżącymi w sąsiedztwie parafii pw. św. Jana Pawła II. 

XVIII Droga Krzyżowa - inicjatywa dwóch parafii

Droga Krzyżowa, tradycyjnie, rozpocznie się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu o godzinie 19.00. Przejdziemy ulicami Królowej Jadwigi, Krzywą, Kopernika, Szaflarską i zakończy się na nowotarskim Rynku ok. godz.21.00.

Rozważania w trakcie Drogi Krzyżowej będą czytać przedstawiciele grup z nowotarskich parafii oraz, tradycyjnie, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca, Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba. W tym roku do czytania rozważań dołączyli Harcerze i NSZZ „Solidarność”.

Organizatorzy zapraszają do licznego uczestnictwa w nabożeństwie, które przez 18 lat wrosło już w tradycję wielkopostną naszego miasta.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 10.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również