Kamery live
prognoza pogody

XVII Festyn Rodzinny w “Dwójce”

1 października 2017 07:17
Wyciszenie Włącz dźwięk

Piękne, jesienne słońce i mnóstwo kolorowych, ciekawych atrakcji czekało na dużym, przyszkolnym terenie z okazji Festynu Rodzinnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu. Impreza była zorganizowana na miarę swojej 17. już edycji. 

Ponad trzydziestu różnym, przygotowanym specjalnie dla dzieci aktywnościom, wśród których znalazły się warsztaty fotograficzne, malowanie na szkle, pokazy rekonstrukcji historycznej, matematyka po japońsku czy konkurs na najciekawsze przebranie psa i kota, towarzyszyły występy na scenie. Zaprezentowali się m.in. utalentowani uczniowie “dwójki”, Akademia Tańca, schola z parafii pw. św. Jana Pawła II,  a gwiazdą wieczoru był zespół Lost InDeSyti.

Teatr Lalek “Bajka” wystąpił ze spektaklem “Legenda o św. Kindze”, Crossfit Percepcja i Akademia Aktywności Ruchowej przekonywały, że sport to zdrowie, ale i świetna zabawa, dalekowschodnią pasją zarażała szkoła języka japońskiego Sakurami, a fascynację pradawną historią przekazywało Stowarzyszenie Historyków “Horda włóczni i młota”. Ryszard Łukasik uświadamiał młodym ludziom, że “programowanie to język przyszłości” w specjalnie przygotowanych warsztatach z robotyki. 

Nie brakło ważnych tematów edukacyjnych: pokazów pierwszej pomocy, w które zaangażowała się partnerska uczelnia PPWSZ oraz Fundacja Akcja Serca, warsztatów na temat zdrowego odżywiania czy zanieczyszczenia powietrza. Były też tradycyjne atrakcje towarzyszące wszystkim chyba festynom: dmuchane zamki, balonowe zwierzaki, malowanie buzi i wata cukrowa. 

Głód wrażeń na pewno został zaspokojony, a z tym realnym spokojnie można było sobie poradzić na stanowiskach z przysmakami z grilla, domowymi ciastami. Świetna zabawa trwała do samego wieczora.

 

NT24TV 01.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również