XV Małopolska Szkolna Liga SZS w biegach narciarskich

26 lutego 2024 12:30

Szkolne zawody w biegu narciarskim odbyły się w Klikuszowej pomimo niesprzyjających warunków pogodowych. Zawodnicy z podhalańskich szkół wywalczyli dla siebie kilka medali.

W piątek 23 lutego 2024r. w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbył się ostatni rzut Ligi Małopolski w biegach narciarskich Puchar Ośrodka Narciarskiego KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA. Pomimo trudnych warunków pogodowych i walki o każdy kilogram śniegu udało się przygotować trasę na potrzeby zawodów. Również, mimo niesprzyjających warunków spowodowanych opadami deszczu na starcie pojawiło się 250 zawodników, którzy biegali stylem klasycznym. Kilka sukcesów medalowych odnotowali zawodnicy z terenu powiatu nowotarskiego. W kategorii chłopców urodzonych w 2010 na dystansie 3 km zwyciężył Antoni Kuros ze Szkoły Podstawowej w Klikuszowej. Srebro wywalczył Jakub Leja ze szkoły w Podczerwonym. W kategorii dziewcząt urodzonych w 2010 na dystansie 3 km brąz wywalczyła Paulina Leśniak z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu. W kategorii dziewcząt urodzonych w 2012 na dystansie 2 km brąz zdobyła Hanna Szeliga z Klikuszowej.

W kategorii drużynowej – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (7-8 klasa) gospodarze z Klikuszowej zajęli trzecią lokatę. Zwyciężył Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego, srebro wywalczyła szkoła podstawowa z Zalesia. Natomiast w kategorii Igrzysk Dzieci gospodarze okazali się bezkonkurencyjni pokonując dzieci z Zalesia i Kościelska. Nagrody wręczali organizatorzy i sponsorzy ligi: Feliks Piwowar – Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie, Marcin Filipiec – Kierownik Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa oraz przedstawiciel Gminy Nowy Targ, Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Dawid Szeliga – Prezes Klubu Sportowego Turbacz XC.

Delegatem technicznym zawodów był Stanisław Mrowca a sędzią głównym Marek Danielczak.

/źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu/