Kamery live
prognoza pogody

XIV Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin

21 maja 2016 20:34

19 czerwca 2016 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 na Niwie w Nowym Targu odbędzie się po raz czternasty Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportowe Karate "Yokozuma" w Nowym Targu.

XIV Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin

     Już 4 czerwca jedziemy na zawody do Wieliczki a później bardzo intensywny okres dla naszego klubu- wyjaśnia Marta Rapacz, wiceprezes Stowarzyszenia “Yokozuma”. Akurat całkiem niedawno bo w sobotę nasze dzieciaki i młodzież była na  VI Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin” w Limanowej, organizowanym przez ARS Klub Kyokushinkai.

     Na macie zmagało się blisko 450 zawodników z 54 miast i klubów z Polski oraz z Białorusi, Czech, Estonii, Rosji, Węgier i Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin – KWF, Shihkyokushin, IKO1, IKOK Sosai, IKO Matsushima, WKU, Oyama Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła.  Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata (układu techniczne) oraz kumite (walka). W zawodach zawodnicy mogli brać udział tylko w jednej konkurencji. Wręczono blisko 170 pucharów i dyplomów w 46 kategoriach wiekowych i wagowych. Należy w tym miejscu pochwalić naszych zawodników, którzy z turnieju przywieźli 4 trofea.
Z zawodnikami jak zawsze pojechała sensei Ewa Pawlikowska 4 dan, która na zawodach pełniła rolę sędziego, trenera oraz opiekuna.

    Nasz zawodnik Jaś Kamiński (lat 4) otrzymał wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika turnieju. Pochwalić go należy za zajęcie 2 miejsca w konkurencji kata chłopców. Kata wykonał bardzo profesjonalnie.

      Swoim patronatem XIV Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin objął Grzegorz Watycha – Burmistrz Miasta Nowy Targ

Szczegółowe informacje o XIV Młodzieżowym Turnieju Karate w Nowym Targu dostępne są pod adresem: http://www.yokozuna.nowytarg.pl/texts/702193556-mlodziezowy-turniej-w-nowym-targu-19062016

oprac. MSX
fot. K. Rapacz – yokozuma.nowytarg.pl

NT24TV 21.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również