Kamery live
prognoza pogody

XIII Bieg Podhalański – nie w pierwszym terminie… Kolejna data jeszcze nie ustalona

26 stycznia 2024 13:24

NOWY TARG. Zaplanowany na 3 lutego 2024 XIII Bieg Podhalański zostaje przeniesiony na inny termin – informuje dyrektor XIII edycji, Jadwiga Guzik. Powodem jest brak śniegu do przygotowania trasy biegowej. Nie podajemy konkretnej daty na którą przesuwamy zawody.

XIII Bieg Podhalański – nie w pierwszym terminie… Kolejna data jeszcze nie ustalona

Termin biegu zostanie ustalony jak tylko warunki śniegowe pozwolą na przygotowanie trasy biegowej.

Tej zimy byliśmy w stanie przygotować ratrakiem trasy tylko w grudniu podczas pierwszych opadów śniegu – wyjaśniają organizatorzy. 26 stycznia ratrak nie jest w stanie wjechać na trasy biegowe na lotnisku i ich przygotować ze względu na brak śniegu. W najbliższych dniach prognozowane są opady deszczu i śniegu, połączone z silnym wiatrem. W perspektywie kolejnych kilku dni nie są zapowiadane żadne opady śniegu. Z podobną sytuacją spotykają się również organizatorzy innych biegów narciarskich nie tylko w Polsce, ale i za granicą, odwoływane są nawet biegi cyklu Ski Classics.

Zapraszamy do śledzenia komunikatów na stronie internetowej www.bieg.nowytarg.pl, w których będziemy powiadamiać o panujących warunkach i wyznaczeniu nowego terminu zawodów. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie, liczymy, że opady śniegu przestaną tej zimy omijać Nowy Targ.

Informacja i fot. UM Nowego Targu

 

 

 

Anna Szopińska 26.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również