Kamery live
prognoza pogody

X Festiwal Nauki w „metalce”

18 marca 2016 19:01
Wyciszenie Włącz dźwięk

Organizowany co roku, w Zespole Szkół Technicznych i Placówek Festiwal Nauki, to największa tego typu impreza na południe od Krakowa. To, co dzieje się na kilkudziesięciu stoiskach jest podawaniem naukowej wiedzy w atrakcyjnej, zabawowej pigułce. Uczniowie współpracują z nauczycielami, a pole do kreatywności własnej jest szerokie.

Dzień Festiwalu to prawdziwe święto największej z podhalańskich szkół. Eksperymenty chemiczne, fizyczne, ale też mechanika w najciekawszej postaci – zaciekawiają i przyciągają do stoisk. Nauki ścisłe pokazują swoje humanistyczne oblicze i najróżniejsze praktyczne zastosowania. Młodzież próbuje swoich sił w konkursach i innych intelektualnych zmaganiach. Szachiści rozgrywają partię po partii. Klasy odwiedzają postaci znane z historii filozofii i literatury, przemawiając tekstami swoich dzieł. Stoisko historyczne prezentuje rycerskie zbroje „spod Grunwaldu”. Z pomocą ściętej i odwróconej piramidki z przejrzystego plastiku można tworzyć niesamowite hologramy.

Tego roku dodatkowo uczniowie „metalki” zaprosili młodszych kolegów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 2 na warsztaty tworzenia świątecznych ozdób.

NT24TV 18.03.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również