Kamery live
prognoza pogody

Wzmożone kontrole motocykli w powiecie tatrzańskim (zdjęcia)

9 maja 2022 14:18

„Jednośladem bezpiecznie do celu” – to akcja funkcjonariuszy policji, którzy bacznie przyglądali się motocyklom, których sezon dopiero się rozpoczyna.

Wzmożone kontrole motocykli w powiecie tatrzańskim (zdjęcia)

– Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo osób podróżujących jednośladami. Kontrolowana była prędkość z jaką poruszają się motocykliści, respektowanie przez nich przepisów ruchu drogowego, a także stan techniczny ich pojazdów. Dużą uwagę policjanci skupiali także na wzajemnej relacji kierowca samochodu i motocykla – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

W niedzielę 8 maja na drodze krajowej K-47 w Zakopanem policjanci zatrzymali od kontroli motocykl marki husqvarna. 25-letni kierowca z powiatu tatrzańskiego nie posiadał odpowiednich uprawnień do prowadzenia tego pojazdu. Policjanci sprawę skierowali do sądu.

– Przypominamy, że za powyższe wykroczenie grozi kara grzywny oraz orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów. Taki zakaz może być orzekany na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Ponadto wysokość grzywny na poziomie 1500 zł jest najmniejszą kwotą, jaka może być nałożona. W rzeczywistości kwota ta będzie się wahała w przedziale od 1500 zł do aż 30000 zł, bo taka jest od 1 stycznia 2022 najwyższa kwota grzywny, jaką może nałożyć sąd – zaznacza Roman Wieczorek.

Kolejnym z zatrzymanych przez zakopiańską drogówkę okazał się 38-latek z województwa śląskiego, który jechał motocyklem marki honda mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

– Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (…), prowadzenia pojazdów (…), podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – przypomina karę grożącą za złamanie sądowego zakazu Roman Wieczorek.

fot. Policja Zakopane

Redakcja 09.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również