Kamery live
prognoza pogody

Wzmożone kontrole czterokołowców na Podhalu

13 czerwca 2022 12:51

Pod koniec ubiegłego tygodnia Straż Graniczna, Policja, Straż TPN-u oraz Straż Gminna w Kościelisku prowadziły wzmożone kontrole osób poruszających się na quadach. Podczas prewencyjnej akcji ochrony terenów leśnych, nałożono wysoki mandat dla przewodnika grupy quadowców oraz odebrano jeden dowód rejestracyjny.

Wzmożone kontrole czterokołowców na Podhalu

Jak co roku w okresie wakacyjnym, można spotkać więcej wspólnych patroli podhalańskich służb, które ochraniają tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego, lasów gminnych oraz szlaki turystyczne przed zmotoryzowanymi turystami.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Kościeliska służby skontrolowały grupę 9 czterokołowców. Tym razem do zatrzymania doszło jeszcze przed wjazdem pojazdów na obszary chronione. Jednak jak się okazało, przewodnik grupy poruszał się pojazdem…niedopuszczonym do ruchu, za co został ukarany mandantem karnym w wysokości 1,5 tys. zł. Ponadto jeden quadów, który został wynajęty turystom nie posiadał ważnych badań technicznych, dlatego jego dowód rejestracyjny został zatrzymany.

W najbliższym czasie planowane są kolejne współdziałania służb, w celu ochrony podhalańskiej przyrody przed zmotoryzowanymi turystami.

źródło: KOSG

os 13.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również