Kamery live
prognoza pogody

Wzmożona akcja Policji przeciwko osobom łamiącym nowe zakazy

Kontrolowane są autobusy, samochody osobowe, mieszkańcy spacerujący po mieście. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji sprawdzają, czy nowotarżanie nie łamią nowych przepisów o zakazie zgromadzeń czy bezzasadnego poruszania się po regionie.

Wzmożona akcja Policji przeciwko osobom łamiącym nowe zakazy

Ładna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przypominamy jednak, że od 25 marca br. wprowadzono nowe bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Do 11 kwietnia br. włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, czy zawodowymi (obostrzenie nie dotyczy więc: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego). Pieszo przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób (nie dotyczy rodzin). W związku nowymi ograniczeniami policjanci zwracają szczególną uwagę na grupujące się osoby, czy komunikację zbiorową. Funkcjonariusze w rozmowach informują o zakazie gromadzenia się i apelują o pozostanie w domach, także podając komunikaty przez urządzenia nagłaśniające. Policjanci sprawdzają także, czy w środkach publicznego transportu zbiorowego ilość osób nie przekracza połowy miejsc siedzących. Te wszystkie działania prowadzone są dla bezpieczeństwa mieszkańców, dla naszego wspólnego dobra, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie prosimy wszystkich mieszkańców o rozsądek i odpowiedzialność. Stosujmy się do wydawanych zaleceń. Unikajmy gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie.  Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi grzywna nawet do 30 tys. złotych.

Apelujemy również do młodzieży, aby pozostała w domach. Czas zagrożenia epidemiologicznego nie jest czasem na spotkania w gronie znajomych. Rodziców i opiekunów prosimy o nadzór nad swoimi pociechami, aby przypominali i wyjaśniali potrzebę unikania aktualnie kontaktu z innymi.  

Przypominamy!

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będzie można się jednak spotykać z najbliższymi. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Zachęcamy więc do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy Internetu. Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Tutaj jednak wprowadzono kolejną ważną zasadę. Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji. Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 27.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Jack 15:47 27.03.2020

Najpierw wpuszczają ludzi, którzy powinni być skoszarowani na czas kwarantanny a póżniej larum. Ten wirus został wwieźony na teren naszego kraju.

Zobacz również