Kamery live
prognoza pogody

Wystawa czasowa “Walerian Ostrowski. Nowotarski mistrz sztuki drukarskiej, właściciel Drukarni Podhalańskiej, patriota i społecznik”

23 września 2023 12:17

29 września br. o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy czasowej “Walerian Ostrowski (1886 – 1963). Nowotarski mistrz sztuki drukarskiej, właściciel Drukarni Podhalańskiej, patriota i społecznik”, zorganizowanej z okazji 5-lecia otwarcia Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu. Wystawa ma na celu przybliżenie tej zasłużonej dla Nowego Targu postaci.

Wystawa czasowa

– Wystawa nie doszłaby do skutku bez pomocy Rodziny Pana Waleriana, w szczególności jego prawnuka Bartłomieja Zięby, który udostępnił nigdzie wcześniej niepokazywane zdjęcia i dokumenty – zdradzają pracownicy Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu.

Na wystawie będzie można zobaczyć materiały ze zbiorów Bartłomieja Zięby, Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, Archiwum Narodowego i Biblioteki Narodowej.

Źródło: Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu

ag 23.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również