PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Wypił, pojechał, zderzył się z trzema autami i uciekł

16 października 2020 14:13

Kierujący pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, doprowadził do zderzenia z trzema pojazdami, po czym uciekł i schował się w zaroślach.

Wypił, pojechał, zderzył się z trzema autami i uciekł

We wtorek, po godzinie 15 w Chabówce, kierujący samochodem osobowym marki Opel, jadąc w kierunku Raby Wyżnej na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą, oplem i renault, po czym zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca i schował się w pobliskich zaroślach. Uciekiniera po pościgu zatrzymali strażacy PSP. Kierujący oplem 22-latek został przekazany w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 22-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia i poniesie koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

To już drugi w tym dniu ujawniony młody kierujący pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Przed południem, na terenie Rabki-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 20-latka. Mieszkaniec powiatu tatrzańskiego jechał z kolegą. Badanie wykazało u kierującego blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie na drogach nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego!

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 16.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również