Kamery live
prognoza pogody

20 kolizji i dwa śmiertelne wypadki na drogach powiatu w ciągu zaledwie 3 dni

30 kwietnia 2018 12:46

Do pierwszego, tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 27 kwietnia br. około godziny 15.00 w miejscowości Szczawnica, gdzie kierujący Oplem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył kolejno w mur posesji, a następnie w słup elektryczny. Drugi śmiertelny wypadek zdarzył się z kolei w niedzielę ok. godziny 16:00 w Spytkowicach, gdzie 84-letnią kobietę potrącił motocykl.  Łącznie w ciągu trzech dni na terenie powiatu doszło do 2 wypadków śmiertelnych, 20  kolizji drogowych oraz ujawniono 4 czterech  nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policja apeluje o ostrożność

20 kolizji i dwa śmiertelne wypadki na drogach powiatu w ciągu zaledwie 3 dni

-Nadmierna prędkość, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych,  siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, nieprawidłowe zachowania pieszych, czy rowerzystów to główne przyczyny zdarzeń drogowych – podsumowuje Dorota Garbacz z nowotarskiej Policji – Apelujemy do kierujących o spokojną i rozważną jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a  do pieszych o poruszanie się w sposób prawidłowy, nie stwarzając  zagrożenia dla siebie i innych uczestników.

Szczawnica – śmiertelny wypadek w centrum miasta, piątek, 27 kwietnia

-Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wynika, że kierujący samochodem osobowym Opel Astra jadąc ulicą św. Krzyża na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w mur posesji, a następnie w słup trakcji elektrycznej – podaje Dorota Garbacz, rzecznik prasowy nowotarskiej Policji. 

69-letni mężczyzna, mieszkaniec  Szczawnicy  pomimo reanimacji zmarł. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, a nadzór nad czynnościami sprawował obecny na miejscu prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Niespokojna na drogach okazała się niedziela, podczas której doszło do śmiertelnego wypadku oraz 6 kolizji drogowych miedzy innymi w Nowym Targu, Klikuszowej, Nowej Białej i Jabłonce.

Około godziny 13.50 w Klikuszowej kierująca samochodem osobowym marki Opel nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i najechała na tył poprzedzającego samochodu osobowego marki Renault, który w wyniku uderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Ford, który następnie uderzył w samochód osobowy marki Audi. Nikomu z uczestników zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Policjanci wyjaśniają również okoliczności zderzenia czołowego samochodu osobowego marki BMW z samochodem osobowym marki Citroen, do którego doszło około godziny 16.30 w Nowej Białej. Na szczęście nikomu z uczestników nic poważnego się nie stało.

Spytkowice – śmiertelne potrącenie starszej kobiety, niedziela, 29 kwietnia

Do kolejnego, tragicznego zdarzenia doszło 29 kwietnia br. około godziny 16.00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Spytkowice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wynika, że 27-letni mieszkaniec Wielkiej Wsi kierujący motocyklem marki BMW, jadąc w kierunku miejscowości Rabka-Zdrój potrącił 84-letnią mieszkankę tej miejscowości.

-Mężczyzna zauważył wchodzącą z lewej strony na jezdnię kobietę, ostrzegł pieszą sygnałem dźwiękowym oraz zjechał do prawej krawędzi jezdni, jednak kobieta przyspieszyła kroku i wtedy doszło do potrącenia – podaje nowotarska Policja.  

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. 84-latka zmarła w szpitalu, a  pozostałym osobom uczestniczącym w zdarzeniu nic się nie stało. Kierujący motocyklem mężczyzna był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rabce-Zdroju.

Mandaty na patelni

W niedzielę policjanci pomimo obsługi wielu zdarzeń drogowych nadzorowali również odcinek drogi w Chabówce w rejonie tzw. patelni, gdzie motocykliści często poruszają się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 33 kierujących motocyklami, z czego siedmiu ukarano mandatami karnymi, czterech pouczono, zatrzymano dowód rejestracyjny oraz skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi ujawnili również jednego kierującego motorowerem, który wsiadł za kierownicę będąc  pod wpływem alkoholu. Ten odcinek drogi objęty jest szczególnym nadzorem, dlatego takie działania prowadzone będą cyklicznie, a nadzór nad ruchem w tym rejonie odbywa się nie tylko z lądu, ale również z powietrza.

 

źródło: KPP Nowy Targ

os 30.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również