Kamery live
prognoza pogody

Wypadek 9-latka na quadzie w Ratułowie – policja podaje szczegóły

19 marca 2019 21:13

W sobotę po godzinie 15, 9-letni chłopiec kierujący quadem wjechał wprost pod nadjeżdżające audi. W stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Kierującej samochodem kobiecie i dwójce dzieci nic poważnego się nie stało. Prowadzone w tej sprawie śledztwo wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Według ustaleń funkcjonariuszy okazało się, że chłopiec nie miał na głowie kasku.

Wypadek 9-latka na quadzie w Ratułowie - policja podaje szczegóły

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 15.00 w Ratułowie.

– 9-letni chłopiec kierujący quadem wyjechał z drogi podporządkowanej na drogę główną, wprost pod nadjeżdżający z lewej strony samochód osobowym marki Audi. Chłopiec po zderzeniu spadł z quada doznając poważnych obrażeń. Na pomoc ruszyła kierująca audi, mieszkańcy, strażacy z pobliskiej OSP – wymienia Dorota Garbacz z nowotarskiej Policji. 

Chłopcu pomagał również jeden z mieszkańców miejscowości,  który na co dzień pracuje w zespole ratownictwa medycznego w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. Mężczyzna o wypadku został poinformowanych przez kolegów z pracy, którzy jechali na miejsce.

-Kiedy dowiedział się, że sytuacja jest bardzo poważna, natychmiast pojechał na miejsce zabierając potrzebny sprzęt do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. 9-latkowi udało się przywrócić funkcje życiowe.

W ciężkim stanie, chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Kierującej audi i dwójce pasażerów w wieku 4 i 10 lat,  nic poważnego się nie stało. Kobieta była trzeźwa. Według ustaleń funkcjonariuszy okazało się, że chłopiec nie miał na głowie kasku. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy.

-Pozostaje wiele pytań, na które odpowie prowadzone w tej sprawie śledztwo, m.in. jak to się stało, że 9-latek w ogóle znalazł się za kierownicą quada, kto w chwili zdarzenia sprawował opiekę nad dzieckiem – podkreśla Dorota Garbacz.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

 

os 19.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również