Wyniki 8. edycji Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych

22 lutego 2021 13:59

Ósma edycja, trzy loty, siedem konkurencji, 29 załóg balonowych, 5975 punktów zdobytych przez zwycięzcę – to kilka danych związanych z Zimowymi Zawodami Balonowymi rozegranymi w ostatni weekend w Nowym Targu. Puchar firmy PCD Salami trafił w ręce Jakuba Dziedziaka z Mościckiego Klubu Balonowego. Kacper Borkowski z Aeroklubu Nowy Targ uplasował się na 17. pozycji.

W rywalizacji wzięło udział 29 balonów. Konkurencje rozgrywano podczas trzech lotów – porannego i popołudniowego w sobotę oraz jednego lotu w niedzielę, w  samo południe.

W ostateczne klasyfikacji, I miejsce i Puchar firmy PCD Salami wywalczył Jakub Dziedziak z Mościckiego Klubu Balonowego (5975 punktów). Kolejne miejsca na podium zdobyli zawodnicy z Leszna: drugi był Damian Nyczka z Leszczyńskiego Klubu Balonowego (5811 punktów), a trzeci – Roman Bauta z Aeroklubu Leszczyńskiego z wynikiem 5805 punktów.

Kacper Borkowski z Aeroklubu Nowy Targ zajął tym razem 17. miejsce, zdobywając 3571 punktów.