Kamery live
prognoza pogody

Wykonawca parkingu na Kościuszki: elewacja została ułożona zbyt ciasno. Usterki są naprawiane

W związku z informacjami w mediach – również społecznościowych – dotyczącymi usterek, jakie ujawniły się wczoraj na elewacji parkingu przy ul. Kościuszki, Urząd Miasta Nowy Targ poinformował, że wystąpił do wykonawcy o ich niezwłoczne usunięcie oraz złożenie wyjaśnień co do zaistniałej sytuacji. Przedstawiciele firmy wykonawczej (konsorcjum Piotrowski Budownictwo) w rozmowie z naszym portalem stwierdzają, że powodem odpadania desek z elewacji było zbyt ciasne ich ułożenie. Elewacja jest poprawiana. 

Wykonawca parkingu na Kościuszki: elewacja została ułożona zbyt ciasno. Usterki są naprawiane

Od godzin porannych trwało dziś usuwanie usterek, które pojawiły  się wczoraj wieczorem – kilka drewnianych elementów odpadło z elewacji. Zdjęcia uszkodzeń trafiły do mediów społecznościowych i lokalnych portali. Pojawiły się domysły, czy nie jest to akt wandalizmu – te informacje zostały jednak zdementowane przez samego wykonawcę.

-Elewacja drewniana została wykonana zgodnie z projektem i zaleceniami konserwatora zabytków, tylko została ułożona zbyt ciasno. Deski ze względu na warunki atmosferyczne i pogodę w naszym regionie “pracują”. W tym momencie ją naprawiamy i robimy pomiędzy deskami dylatacje, żeby drzewo mogło pracować – mówi Michał Piotrowski, lider konsorcjum Piotrowski Budownictwo, będącego wykonawcą inwestycji. 

By zapewnić bezpieczeństwo przechodniom, teren został wczoraj uprzątnięty i zabezpieczony przez pracowników Zakładu Zieleni. 

W wydanym dziś po południu komunikacie, Urząd Miasta poinformował, że wystąpił do wykonawcy robót pana Michała Piotrowskiego, lidera konsorcjum Piotrowski Budownictwo, do “niezwłocznego usunięcia usterek i wad oraz złożenia wyjaśnień co do zaistniałej sytuacji”. 

-Ponadto dokonano przeglądu całej elewacji przez przedstawicieli inwestora, wykonawcy robót i inspektora nadzoru inwestorskiego. Od godzin porannych 17.12.2021 r. pracownicy wykonawcy robót przystąpili do usuwania stwierdzonej usterki – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta – Informujemy, że dwupoziomowy parking jest objęty 10-letnią gwarancją i ewentualne poprawki będą w tym okresie na bieżąco przez Wykonawcę usuwane w trybie gwarancyjnym.

-Wyszło jak wyszło, chcemy to jak najszybciej doprowadzić do ładu i składu – zapewnia wykonawca. To nie pierwszy pech, jaki spotyka inwestycję – na początku listopada z terenu budowy ukradziono sporą ilość krawężników.

Oficjalne otwarcie parkingu zaplanowane jest na poniedziałek, 20 grudnia. Budowa parkingu była realizowana w ramach unijnego projektu “Kompleksowa integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy targ oraz Gmin Nowy Targ i Szaflary” z bardzo wysokim, 85% dofinansowaniem. 

os 17.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

4 komentarze
Pfizer i segregacja czyli PiS 04:25 18.12.2021

Parkowanie może być ciekawe bo chyba zapomnieli wjazdu zrobić bo projektant myślał że będą starować tam helikoptery park & fly

Lolo 21:13 17.12.2021

Ciekawe jak wyglądać będzie parkowanie tam, budynek fajny :)

zabawny 21:10 17.12.2021

Nie będzie tak źle, przecież broda tam majstrował to na pewno dopilnował.Jemu tylko przecieki się udają.

Pfaizer i segregacja pozdrawia. 18:07 17.12.2021

Od małego groł tylko w hokeja to jak może znac sie na budowlance ja tam napewno nie wjadę bo jak zapomnieli zazbroić bo drut może też ukradli łobuzy będą jaja jak balony

Zobacz również