Kamery live
prognoza pogody

Wykładowcy podszkolą uczniów podchodzących do matury

24 marca 2021 10:23

Pandemiczny czas i hybrydowe nauczanie sprawiło, że wielu uczniów podchodzących do matury w tym roku czuje się nieprzygotowana na egzamin dojrzałości. Pomocną dłoń dla nich wyciąga Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, oferując spotkania online na których przeprowadzone zostaną powtórki z języka polskiego, angielskiego i matematyki.

Wykładowcy podszkolą uczniów podchodzących do matury

Specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystach, wykładowcy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu przygotowali cykl webinariów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, pod wspólną nazwą „Powtórka do matury z wykładowcami PPUZ”.

“Spotkania odbywają się online, za pośrednictwem platformy Zoom, w każdy czwartek od 11 marca do 18 kwietnia 2021 roku. Start o godz. 15.00. Uczestnicy webinariów mają możliwość zadawania pytań (na czacie ogólnym). Pod koniec spotkania, prowadzący stara się rozwiać wszystkie wątpliwości uczestników zajęć. W razie pytań o ofertę edukacyjną naszej Uczelni, do dyspozycji maturzystów pozostaje również Zespół Centrum Marketingu” – czytamy w komunikacie PPUZ w Nowym Targu.

Uczniowie z studentami odbyli już pierwsze spotkanie. Wykładowczyni Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej prof. Anna Mlekodaj zgłębiała temat etykiety językowej i grzeczności w procesie komunikacji – w ramach powtórki z języka polskiego. Spotkanie można obejrzeć pod tym adresem:

https://us02web.zoom.us/j/84319562227?pwd=ZkhrMTR4S2plUTNEcEZyeVpjaGVOdz09

Meeting ID: 843 1956 2227

Passcode: 280103

Następne spotkanie odbędzie 25 marca. Wówczas mgr Dorota Suder przeprowadzi powtórkę z języka angielskiego. Temat będzie próba odpowiedzenia na pytanie, dlaczego społeczeństwo tak chętnie wykonuje selfie.

Podczas kwietniowej odsłony webinariów, 1 dnia kwietnia dr Dominik Borowski w ramach powtórki z języka polskiego stanie oko w oko z tekstem i zdradzi uczestnikom webinarium jakie są pułapki krytycznego czytania.

8 kwietnia dr Krzysztof Trochimiuk opowie o typowych błędach w języku angielskim, które popełniają użytkownicy języka polskiego, natomiast podczas ostatniego spotkania z cyklu „Powtórki do matury z wykładowcami PPUZ”, 15 kwietnia 2021 roku, dr Jan Tatar przeprowadzi powtórkę z matematyki i przekonywać będzie uczestników webinarium, że rachunek prawdopodobieństwa nie musi być trudny.

Udział w spotkaniach nie wymaga rejestracji. Linki do webinariów są dostępne na stronie internetowej Uczelni, fanpage’u na Facebooku oraz na Instagramie.

Organizatorem spotkań jest Centrum Marketingu.

/źródło: UM Nowy Targ/

redakcja 24.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również