Kamery live
prognoza pogody

Wyjazdowy sukces karateków

25 kwietnia 2017 18:09

Kolejny udany start mają za sobą młodzi karatecy z nowotarskiego klubu Yokuzuna, którzy wzięli udział w Starachowicach w turnieju Karate Kyokusihn „Bushi Da Cup” zorganizowany przez Starachowicki Klub Karate Kyokushin reprezentowanym przez Sebastiana Kozieł. 

Wyjazdowy sukces karateków

W turnieju wzięło udział 282 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali w kategorii kumite lekki kontakt (roczniki od 2010 do 2003) oraz semi kontakt (roczniki od 2002-1999). Yokuzuna wystawiła do zawodów siedmiu reprezentantów.  Na ogromne brawa z naszych zawodników zasługuje Jakub Topór, który pierwszą walkę wygrał zdobywając punkt przewagi  waazari, druga walkę stoczył z zawodnikiem 

z Radzymina Grzegorzem Wrzesińskim, z którym wygrał przed czasem zdobywając punkt ippon, a walkę finałową stoczył z zawodnikiem z Warszawy Marcelem Suligowskim. Obaj zawodnicy w finale bardzo zawzięcie walczyli o najwyższe podium ale to Topór pokazał, że jest najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii 

i zdobywając punkt waazarii ostatecznie uplasował się na pierwszym miejscu. Dziewczyny Weronika Rudnik startująca w kategorii roczników 2008-2007 oraz Amelia Leska startująca w kumite młodziczek prezentując bardzo ładną i skuteczna  technikę ostatecznie zajęły w swojej kategorii trzecie miejsca.  Mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy . I tak Adam Gniadek w pierwszej walce miał niewielka przewagę (dwa wskazania na Adama) jednakże sędzia maty zarządził 2 minutową dogrywkę, w której niewielka przewagę kondycyjną wykazał przeciwnik Adama i to on wygrał ta walkę. Franciszek Kamiński również musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, który miał lepsze warunki fizyczne i pokonał naszego zawodnika, z kolei dwaj debiutujący zawodnicy  Aleksandr Lasota i Eryk Wyrostek dzielnie stanęli do walki ze swoimi przeciwnikami, którzy już wielokrotnie brali udział w zawodach. Nie oddali oni łatwo pola walki jednakże ostatecznie musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Zawody zgromadziły liczna grupę znakomitych zawodników z całej Polski co sprawiło, że nie łatwo było sięgnąć po miejsce medalowe. Wyjazd na zawody częściowo pokryty został z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ. 

 

NT24TV 25.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również