Wygrana “Szarotek” w Bytomiu

20 grudnia 2016 19:57

Wyjazdowe zwycięstwo na swoim koncie zapisali w meczu 28 kolejki Polskiej Hokej Ligi hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. „Szarotki” wygrały w Bytomiu z Polonią 3:2, rewanżując się jej tym samym za porażkę na własnym lodzie w poprzedniej rundzie.

Wygrana

W składzie Podhala brakowało w tym meczu chorych Joniego Haverinena, Mateusza Michalskiego i Przemysława Michalskiego oraz kontuzjowanego Dariusza Gruszki. Pojawił się za to po dłuższej przerwie Robert Mrugała.

Pierwsza tercja wyrównana, ale to Podhale miało po niej jedno bramkową zaliczkę. Prowadzenie „Szarotki” objęły w 7 min. Jarmo Jokila odebrał pod bandą krążek jednemu z bytomian, dograł przed bramkę do Kaspra Bryniczki, który z bliska pokonał Ondreja Raszkę.

W drugiej tercji padły z kolei aż cztery gole –  po dwa z obu stron – a wszystkie w odstępie ledwie 85 (!) sekund między, 36 a 37 minutą.  Najpierw prowadzenie „Szarotek” podwyższył po świetnej, indywidualnej akcji Jokila. Po chwili składny kontratak gospodarzy wykończył Kozłowski. Potem rzut karny wykorzystał faulowany chwilę wcześniej Zapała, aż wreszcie w górny róg bramki Podhala trafił Mateusz Danieluk.

W ostatnich dwudziestu minutach goli kibice już nie ujrzeli, choć okazji z obu stron ku temu nie brakowało. Blisko dwie minuty przed syreną końcową gospodarze zdecydowali się na manewr z wycofaniem bramkarza. Kilkukrotnie mocno zakotłowało się pod bramką „Szarotek”, ale w niej świetnie spisywał się Maris Jucers i jedno bramkowe zwycięstwo nowotarżan stało się faktem.

– Najważniejsze że zdobyliśmy trzy punkty na bardzo trudnym terenie. Generalnie uważałam, że mieliśmy to spotkanie pod kontrolą, choć nie ustrzegliśmy się błędów w końcówce drugiej tercji. Błędów jednak nie popełnia ten, kto nic nie robi. Najważniejsze że wyciągnęliśmy z nich  wnioski i w trzeciej tercji już graliśmy bardzo odpowiedzialnie. Gratuluję drużynie – ocenił spotkanie trener Podhala, Marek Rączka.

Tempish Polonia Bytom – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Bramki: 0:1 Bryniczka (Jokila) 7,  0:2 Jokila (Jaśkiewicz) 36, 1:2 Kozłowski (Słodczyk, Augstkalns) 36, 1:3 Zapała z karnego 37, 2:3 Danieluk (Kartoszkin) 37.

Sędziował: Tomasz Radzik z Krynicy. Kary: 0-6 min.

Podhale: Jucers – Łabuz, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Iossafov – Syrei, Tomasik, Hattunen, Bryniczka, D. Kapica – Wojdyła, Sulka, Różański, Neupauer, Stypuła oraz K. Kapica, Mrugała, Svitac, Siuty.