Wygrana na początek

9 sierpnia 2016 18:37

Od wyjazdowej wygranej 3:1 nad Unią Oświęcim hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ rozpoczęli serię meczów sparingowych, przed rozpoczynającym się już za nieco ponad miesiąc sezonem ligowym.

Bramki dla Podhala zdobyli Maciej Sulka, Oskar Jaśkiewicz oraz nowo pozyskany Fina Jarrko Hattunen. Oprócz Hattunena w barwach “Szarotek” zadebiutowali jego rodak Artem Iossafov oraz łotweski bramkarz Maris Jucers, który pokazał się z bardzo dobrej strony.

W składzie Podhala brakowało kontuzjowanego Jonii Haverinena. Nie zagrał także Kamil Kapica, na którym wciąż ciąży kara dyskwalifikacji.

Był to nas pierwszy mecz sparingowy, w dodatku jesteśmy w bardzo ciężkim momencie przygotowań. Dlatego żadnych „fajerwerków” w naszej grze być nie mogło. Fajnie że wygraliśmy. To zawsze pozytywnie wpływa na morale zawodników. Pierwszą tercję praktycznie całą graliśmy w liczebnym osłabieniu. Broniliśmy się jednak skutecznie. Bardzo pomógł nam Jucers w bramce, który bronił bardzo pewnie. Druga tercja wyrównana. W trzeciej udało się nam wykorzystać grę w podwójnej przewadze, a potem trzecim golem przypieczętować wygraną – ocenił Ziętara

Kolejne spotkanie Podhalanie rozegrają w piątek, kiedy na własnym lodowisku zmierzą się z GKS Katowice.

Unia Oświęcim – TatrySki Podhale 1:3 (0:0, 1:1, 0:2). Karne: 0:1

Bramki dla Podhala: Sulka, Jaśkiewicz, Hattunen oraz Jokila (karny).

Podhale: Jucers – Sulka, Wsół, Jokila, Zapała, Iossafov – Tomasik, Jaśkiewicz, Gruszka, Bryniczka, Hattunen – Łabuz, Mrugała, Różański, Neupauer, Michalski – Wojdyła, P. Michalski, Stypuła, D. Kapica, Olchawski.