Kamery live
prognoza pogody

Wybory w PPUZ bez rozstrzygnięcia

Największe poparcie zebrała dr hab. Anna Mlekodaj. Ale zabrakło jej dziewięciu głosów, aby mogła objąć stanowisko rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Wybory w PPUZ bez rozstrzygnięcia

W dzisiejszych, zdalnych wyborach uzupełniających na rektora PPUZ elektorzy oddawali głosy na trzech kandydatów: Annę Mlekodaj, Roberta Włodarczyka oraz Tadeusza Ambrożego. Mlekodaj zebrała najwięcej, bo 24 głosy poparcia. Na Ambrożego zagłosowało 20 elektorów, a na Włodarczyka 19. Co to oznacza?

 – Komisja Wyborcza stwierdziła, że głosowanie Elektorów nad wyborem Rektora nie doprowadziło do wyłonienia Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, gdyż żaden z Kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości głosów. Większość bezwzględna wynosiła 34 głosy – informuje dr Anna Podolak, przewodnicząca Komisji Wyborczej PPUZ.

Tym samym Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową w Nowym Targu nadal kierować będzie p.o. rektora, dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Decyzje co do kolejnego głosowania na rektora mają zapaść w następnych dniach.

Piotr Starmach 06.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kuma 20:16 06.07.2022

Zdalne sobie zrobili to jakaś aberracja,

Zobacz również