Kamery live
prognoza pogody

Wszystkie narciarskie trasy biegowe w Nowym Targu są już czynne

31 grudnia 2018 20:34

W poniedziałek zostały przygotowane wszystkie trasy biegowe zarówno na Lotnisku wokół “Boru na Czerwonem”, w obrębie lotniska po niedawno wybudowanej ścieżce rowerowej wzdłuż “Boru na Czerwonem” jak i w “Borze Kombinackim”.

 

Wszystkie narciarskie trasy biegowe w Nowym Targu są już czynne

Warunki śniegowe na płycie lotniska dostateczne, miejscami przebija trawa, na pozostałych trasach dobre. Uprzejmie prosimy pieszych o niedeptanie torów biegowych, niewpuszczanie psów na tory biegowe oraz niejeżdżenie skuterami śnieżnymi i zaprzęgami konnymi po trasie biegowej. 

Czynna jest również sztucznie naśnieżana, narciarska trasa biegowe na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej (ul. Parkowa 14). Tutaj warunki są bardzo dobre. Trasa otwarta jest w godzinach od 8 do 21, ma długość 400m, założone są dwa tory do stylu klasycznego i jest oświetlona dzięki czemu można biegać po zmroku. W godzinach funkcjonowania trasy można korzystać z szatni znajdującej się bezpośrednio przy trasie biegowej w budynku lodowiska.

Na lotnisku w Nowym Targu od 5 stycznia 2019 będzie działała wypożyczalnia nart biegowych (budynek Aeroklubu). Wszelkie informacje odnośnie wypożyczalni można uzyskać pod nr tel. 504 190 221. Narty biegowe można również pożyczyć w wypożyczalni działającej przy stacji narciarskiej “Długa Polana”.

Trasy biegowe przygotowuje Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu we współpracy z wydziałem Kultury Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ.

Serdecznie zapraszamy

www.biegowki.nowytarg.pl

 

 

/źródło: UM Nowy Targ/

Piotr Starmach 31.12.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również