Kamery live
prognoza pogody

Wstydliwy problem, z którym można już walczyć

25 listopada 2021 10:00

Nietrzymanie moczu to problem, z którym zmaga się coraz więcej kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Przypadłość równie powszechna co wstydliwa i bardzo często cierpiące na nią osoby nie szukają fachowej metody. Tymczasem bardzo często domowe metody są nieskuteczne i dopiero profesjonalna pomoc medyczna pozwala uporać się z krępującym problemem.

Wstydliwy problem, z którym można już walczyć

 Każdy pacjent borykający się z nietrzymaniem moczu powinien skonsultować się np. w Porani Uroginekologicznej, a następnie bardzo często przejść niezbędną rehabilitację. Tego typu dolegliwościami zajmują się np. specjaliści z Uzdrowiska Ustroń – tutaj można liczyć na fachową, dyskretną pomoc medyczną.

Nietrzymanie moczu zdarza się w każdym wieku i z problemem tym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, choć kobiety częściej. Powyżej 80. roku życia na nietrzymanie moczu cierpi połowa kobiet i jedna trzecia mężczyzn. Dolegliwość ta jest krepująca i utrudniająca życie, ale możliwa do wyleczenia. Nietrzymania moczu nie należy traktować jako normalnego objawu starzenia. Z pomocą fizjoterapeutów i przy użyciu nowoczesnego sprzętu Uzdrowisku Ustroń pomaga w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Fizjoterapia nietrzymania moczu (urorehabilitacja) polega na indywidualnej pracy z pacjentem.

Warto skontaktować się i skonsultować ze specjalistami z Uzdrowiska. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia, ul. Sanatoryjna 7, Ustroń Punkt rejestracji, poziom 2 tel. 33 856 57 90

mat. sponsorowany

os 25.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również