Kamery live
prognoza pogody

Wstrząsy sejsmiczne na terenie południowej Małopolski

10 października 2023 08:25

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie wczoraj, od ok. godz. 20.45 odbierało informacje od Centrum Powiadamiania Ratunkowego i innych służb o odczuwalnych wstrząsach sejsmicznych na terenie południowej Małopolski. Doniesienia dotyczyły rejonu Krakowa, okolic Nowego Sącza i Tarnowa.

Wstrząsy sejsmiczne na terenie południowej Małopolski

PSP nie odnotowało szkód w infrastrukturze. Zgłoszenia dyżurni WCZK potwierdzili w Zakładzie Sejsmologii Instytutu Geofizyki PAN w Warszawie. Ustalono, że wstrząsy miały miejsce na terenie Słowacji, blisko granicy RP i miały siłę od 5 do 5,5 stopnia w skali Richtera.

– Wojewoda małopolski Łukasz Kmita jest w kontakcie z komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej. Wojewoda Kmita polecił PSP, aby w odpowiedzi na każde zgłoszenie na miejsce udawał się zastęp Straży Pożarnej celem oceny ewentualnego ryzyka – informuje Joanna Paździo, rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego. – Na tę chwilę nie ma strat. W ocenie PSP aktualnie nie stwierdzono także zagrożenia – dodaje.

„Sytuacja jest monitorowana. Wojewoda Łukasz Kmita polecił Centrum Zarządzania Kryzysowego kontakt z Urzędem Górniczym, a także z Polską Spółką Gazowniczą pod kątem ewentualnych uszkodzeń instalacji gazowych i pozostawania w pełnej gotowości. Na tę chwilę nie mamy informacji o skutkach i stratach w tym zakresie” – podano w komunikacie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

ag 10.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również