Kamery live
prognoza pogody

Wspólne służby Policji, Straży Leśnej i Gorczańskiego Parku

27 lutego 2021 20:37

Policjanci z nowotarskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem wraz funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Gorczańskiego Parku Narodowego wspólnie pełnili służby, podczas których zwracali uwagę na bezpieczeństwo osób wędrujących po szlakach oraz nieuprawniony wjazd skuterami, czy motocyklami na tereny leśne.

Wspólne służby Policji, Straży Leśnej i Gorczańskiego Parku

Piękna pogoda i poluzowanie obostrzeń sprawiło, że w weekend na szlakach w Gorcach obecnych było wielu turystów.  Policjanci reagując na wszelkie sygnały dotyczące osób nielegalnie wjeżdżających do lasów quadami, motocyklami, czy skuterami śnieżnymi podejmują odpowiednie działania. W miniony weekend policjanci z nowotarskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem z funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Gorczańskiego Parku Narodowego wspólnie pełnili służby. Las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które stwarzają zagrożenie dla innych, niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Wiele osób wędrujących po szlakach było zaskoczonych widokiem policjantów i strażników w górach. Obecność mundurowych w górach poskutkowała. Podczas działań nie ujawniono przypadków łamania prawa. 

Przypominamy, że wjazd pojazdami silnikowymi do lasu jest zabroniony – zgodnie z art. 29 ustawy o lasach. Sprawcy wykroczenia może grozić mandat karny w wysokości 500 zł, a w niektórych przypadkach sprawa może być skierowana do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.

źródło: KPP Nowy Targ

os 27.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również