Kamery live
prognoza pogody

Wspólne patrole Policji, Straży Gminnej i Miejskiej

5 czerwca 2020 13:02

Od kwietnia na terenie Podhala można natknąć się na wspólne działania funkcjonariuszy Policji i strażników gminnych bądź miejskich. Piesze patrole mają na celu sprawdzić m.in. czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń Sanepidu.

Wspólne patrole Policji, Straży Gminnej i Miejskiej

Mijają dwa miesiące, odkąd funkcjonariusze Policji połączyli siły z strażnikami gminnymi i miejskimi w celu realizacji zadań związanych z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z pandemią koronawirusa. Jak czytamy w komunikacie Policji:

“Jesteśmy na IV etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Wraz z wprowadzeniem stanu epidemii wszystkie służby musiały zmierzyć się z nowymi zadaniami. Od początku kwietnia na terenie Nowego Targu można było spotkać wspólne patrole nowotarskich policjantów z funkcjonariuszami Straży Gminnej. Patrole z funkcjonariuszami Straży Miejskiej pojawiły się na terenie Szczawnicy i Rabki-Zdroju. 

Funkcjonariusze wspólnie ze strażnikami miejskimi i gminnymi kontrolowali, czy osoby objęte kwarantanną domową przebywały w miejscu izolacji, sprawdzali też, czy mieszkańcy przestrzegali obowiązujących przepisów i obostrzeń. Policjanci nadal realizują zadania związane z zagrożeniem epidemiologicznym i podejmują działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Strażom dziękujemy za wspólne służby, solidarność w tym trudnym i wymagającym dla nas wszystkim czasie”.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 05.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również