Kamery live
prognoza pogody

Wspólne działania Policji i Straży Leśnej w Gorcach. Ukarano łącznie dziewięciu motocyklistów

29 maja 2020 13:54

W miniony weekend funkcjonariusze Policji wspólnie ze Strażą Leśną prowadzili działania, których celem było zwiększenia bezpieczeństwa osób odpoczywających w górach, a także reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby nie stosujące się do zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych. Akcja prowadzona była m.in. w masywie leśnym w rejonie schroniska na Luboniu. 

Wspólne działania Policji i Straży Leśnej w Gorcach. Ukarano łącznie dziewięciu motocyklistów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wspólnie ze Strażą Leśną ujawnili w rejonie schroniska na Luboniu pięć osób poruszających się crossami. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Wspólne działania ze Strażą Leśną w Gorcach prowadzili w również nowotarscy policjanci. W tym przypadku również nie brakowało  kierujących łamiących przepisy.  Podczas weekendowej akcji mandatami ukarano łącznie czterech motocyklistów.

Zgodnie z art. 161.  kodeksu wykroczeń „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny”.

źródło: KPP Nowy Targ

os 29.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również