Kamery live
prognoza pogody

Wspólna akcja Policji, GOPR-u oraz straży Pienińskiego Parku

3 sierpnia 2020 16:41

W piątek policjanci, ratownicy GOPR z sekcji Szczawnica  oraz funkcjonariusze Straży Pienińskiego Parku Narodowego przeprowadzili w Pieninach działania pn. „Bezpieczny turysta”.

Wspólna akcja Policji, GOPR-u oraz straży Pienińskiego Parku

Fot. KPP Nowy Targ

Wypoczynek w górach wybrało wielu turystów, słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że na szlakach wędrujących osób nie brakowało.  Podczas działań policjanci, GOPR-owcy i funkcjonariusze Straży Pienińskiego Parku Narodowego przypominali zasady bezpieczeństwa podczas  wędrowania i jazdy rowerem po szlakach, a także radzili, jak należy zachować się podczas załamania pogody i burzy. Uczulali, aby poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach, co nie tylko chroni przyrodę, ale zwiększa bezpieczeństwo własne i zmniejsza ryzyko zabłądzenia. Przypominali o zakazach i zasadach obowiązujących na terenie parków i lasów. Wiele osób było zaskoczonych widokiem policjantów, strażników i ratowników  w górach. Największą przyjemność miały dzieci, które korzystając z okazji usiadły za kierownicą quada i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Przypominamy!

 

Wybierając się w góry pamiętaj, aby:

 

  • sprawdzić prognozę pogody na dzień wycieczki
  • dostosować trasę do swoich możliwości
  • ubrać się stosownie do warunków pogodowych, zabrać odpowiednie buty i kurtkę przeciwdeszczową – pogoda w górach jest zmienna
  • zabrać ze sobą latarkę, wodę i jedzenie
  • zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy,  aby w razie potrzeby wezwać pomoc
  • zaplanować trasę, nie iść na pamięć, stosować się do wskazówek i nie zbaczać ze szlaku

 

Zapisz ważne numery:

 

GOPR/TOPR: 601 100 300 lub numer alarmowy 112

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 03.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również