Kamery live
prognoza pogody

Wpadł z narkotykami. Grozi mu 10 lat więzienia

17 października 2023 10:37

Policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali 24-letniego mężczyznę za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Łącznie zabezpieczono 720 gramów mefedronu i ponad 40 gramów marihuany. Podejrzany podczas interwencji naruszył także nietykalność cielesną funkcjonariuszy i zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. 24-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.

Wpadł z narkotykami. Grozi mu 10 lat więzienia

11 października, po północy policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Pojazdem kierował 24-letni mężczyzna, który był bardzo nerwowy. Podczas kontroli w samochodzie funkcjonariusze znaleźli najpierw kilka gramów marihuany, a następnie przy kierowcy kilka gramów mefedronu.

– W pewnym momencie 24-latek nagle stał się bardzo agresywny. Naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych – informuje nowotarska policja. – Kierowca został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Istniało podejrzenie, że kierował on oplem pod wpływem narkotyków, dlatego pobrano krew do badania, w celu określenia zawartości środków odurzających w organizmie. Rano, podczas przeszukania miejsca zamieszkania w pokoju 24-latka policjanci znaleźli ponad 720 gramów mefedronu, ponad 40 gramów marihuany oraz kilka tysięcy złotych. Narkotyki zapakowane były w foliowe worki – dodaje KPP Nowy Targ.

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, zmuszania ich do odstąpienia od czynności służbowych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Źródło: KPP Nowy Targ

ag 17.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również