Kamery live
prognoza pogody

Wolontariusze z serduszkami dla Hospicjum – ofiarnie i wytrwale

16 lutego 2022 10:50

NOWY TARG. W Walentynkowy dzień ok. trzydziestu wolontariuszy kolejny raz wyruszyło spod ratusza w miasto. W siatkach mieli oni ok. 2 tysięcy papierowych serduszek wykonanych techniką orgiami. A na nich wydrukowane dane i numer konta krakowskiego Hospicjum dla Dzieci.

Wolontariusze z serduszkami dla Hospicjum – ofiarnie i wytrwale

Serduszka tworzyli uczniowie I LO im. Goszczyńskiego, którego wolontariat – z opiekunem Wojciechem Grzybkiem –  jest inicjatorem corocznej akcji; uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i „jedenastki”. Rozdawanie serduszek przechodniom na ulicach miasta, wkładanie ich za wycieraczki samochodów – nie było zbiórką publiczną, jedynie zachętą do wspomożenia placówki o ważnej misji i dużych potrzebach. Przy najbliższej bytności w banku lub dokonywaniu internetowych przelewów można też przelać darowiznę na konto Hospicjum.

Dla dzieci wolontariusze mieli czerwone baloniki w serduszkowym kształcie.

Akcja na ulicach trwała dwie godziny, ludzie przyjmowali ją życzliwie. Jaki przyniesie plon – odczuje już samo Hospicjum.   

(asz)

 

 

Anna Szopińska 16.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również