Kamery live
prognoza pogody

Wolontariusze Podhala, Spisza i Orawy na rzecz dziedzictwa swojego regionu

19 czerwca 2016 16:21

Głównym założeniem projektu jest zaangażowanie młodych ludzi z lokalnej społeczności w poznawanie dziedzictwa kulturowego Podhala, Spisza i Orawy. Idzie to w parze z wykorzystaniem wiedzy o swoim dziedzictwie w procesie rozwoju turystyki lokalnej.

Wolontariusze Podhala, Spisza i Orawy na rzecz dziedzictwa swojego regionu

   Stowarzyszenie Rozwoju Orawy w związku z realizacją projektu ogłasza nabór uczestników, chcących wziąć udział w obozach wolontariackich w terminach 20-21 czerwiec 2016 – Obóz na Orawie, 28-29 czerwiec 2016 – Obóz na Podhalu i 4-5 lipiec 2016 – Obóz na Spiszu. Uczestnik musi spełnić kilka warunków: Wiek od 13 roku życia, zamieszkały na Podhalu, Spiszu lub Orawie (powiaty: nowotarski i tatrzański). Łączna ilość uczestników dla trzech obozów to 60 osób.

   Projekt zakłada stworzenie 3 questowych ścieżek edukacyjnych podczas zajęć warsztatowo ­ animacyjnych na tych obszarach, a także pomoc konserwatorską i dokumentacyjną przy zabytkach podczas obozów pod okiem Konserwatora zabytków. W trakcie trwania dwudniowych warsztatów dla grupy ok. 20 uczestników obozu wolontariackiego zostanie opracowany quest, wykorzystujący lokalne zasoby przyrodnicze, historyczne i kulturowe oraz wiedzę i pasję mieszkańców. Warsztaty będą prowadzone przez trenera questingu w oparciu o amerykańską metodę Valley Quest zróżnicowanymi metodami: praca prowadzona częściowo w terenie, praca twórcza z uczestnikami, w tym w trybie indywidualnym lub w mniejszych zespołach. Uczestnicy dowiedzą się na czym polega questing i jak się go tworzy w teorii. Nabiorą też praktycznych umiejętności opracowywania questów, dzięki czemu będą mogli w przyszłości rozszerzyć sieć o kolejne atrakcyjne piesze i rowerowe trasy.

Wypełnione karty zgłoszeniowe należy przesyłać lub składać osobiście w biurze Stowarzyszenia Rozwoju Orawy: Jabłonka, ul. Sobieskiego 7c , www.leaderorawa.pl, tel. 601-488-584.

Udział w obozach jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport, wyżywienie, opiekuna obozów oraz trenerów.
Projekt dofinansowany został przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu „Wolontariat na rzecz dziedzictwa”.

Kartę zgłoszeniową uczestnictwa można pobraćtutaj

oprac. MSX
fot. nowotarski.pl

NT24TV 19.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również