Kamery live
prognoza pogody

Wojciech Groń – ponownie prezesem nowotarskiego oddziału Związku Podhalan

Po trzech latach przerwy na stanowisko prezesa Związku Podhalan Oddział Nowy Targ powraca Wojciech Groń. Został on wybrany jednogłośnie podczas dzisiejszego, walnego zebrania. Wcześniej szefował już nowotarskiemu oddziałowi przez dwie kadencje w latach 2011-2017. Wojciech Groń był jedynym kandydatem w dzisiejszych wyborach – dotychczasowy prezes, Józef Knap zrezygnował z kandydowania z przyczyn zdrowotnych. 

Wojciech Groń - ponownie prezesem nowotarskiego oddziału Związku Podhalan

W dzisiejszym posiedzeniu wzięło udział 57 spośród 164 członków nowotarskiego oddziału Związku Podhalan. Zebraniu przewodniczył wicestarosta nowotarski Karol Skrzypiec. Zanim rozpoczęto obrady, związkowy kapelan ks. Władysław Zązel udzielił zebranym błogosławieństwa i odprawił modlitwę za zmarłych członków Związku. W swojej przemowie, obrazowo porównywał dzisiejsze wybory nowego prezesa, jak również zbliżające się wybory prezydenckie do bycia “na grani”. 

Przedstawiono liczne sprawozdania – prezesa, skarbnika, komisji rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego. Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium. Głównym punktem obrad był jednak wybór nowego prezesa. Po tym, jak z kandydowania zrezygnował Józef Knap, jedynym kandydatem na stanowisko został Wojciech Groń. Uprawnieni do głosowania członkowie wybrali go na prezesa jednogłośnie. 

Do zarządu weszli: Józef Knap, Krystyna Wolska, Ewa Garbacz, Józefa Truta, Janusz Kubowicz, Tomasz Groń, Zofia Mierzejewska, Monika Bryja, Anna Łajka i Mieczysław Rokicki.

W zebraniu uczestniczył burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha, który na świeżo mógł złożyć gratulacje nowo wybranemu prezesowi. 

 

os 04.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Monia77 06:14 05.07.2020

Gratuluję 🤗nowemu-staremu PREZESOWI oraz członkom ZARZĄDU. Życzę owocnej współpracy. 😃

Górol 19:57 04.07.2020

E na ch(...) wom te maski krucyfiks?

Góral 19:42 04.07.2020

I bardzo dobra wiadomość ! Pana Knapa już wszyscy mieliśmy po dziurki w nosie ...

Zobacz również