Kamery live
prognoza pogody

Woda jednak bakteriologicznie czysta

25 stycznia 2021 16:47

NOWY TARG. Dzisiaj, po trzech dniach od ponownego pobrania do badań laboratoryjnych próbek wody z miejskiej sieci, okazało się, że jest ona wolna od jakichkolwiek bakteriologicznych skażeń.

Woda jednak bakteriologicznie czysta

Jolanta Bakalarz – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny – wydała decyzję stwierdzającą wygaśnięcie w całości decyzji z 21. stycznia, o warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu miejskiego, ze względu na kilkunastokrotne przekroczenie (powyżej 3.000 jednostek) dopuszczalnej ilości mikroorganizmów w 1 militrze próbki. Dziś Nowotarska Stacja Sanepid otrzymała bowiem wyniki badań próbek wody pobranych w trzech punktach: na hydroforni przy ul. Ludźmierskiej, ze zbiornika na Kowańcu i z hydroforni przy ul. Szaflarskiej.

Nie pozostawiały one wątpliwości, że:

Woda w badanym zakresie wykazała zgodność z wymaganiami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294) i jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego.

Po południu decyzja PPIS dotarła do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Zaraz też została umieszczona na jego stronie internetowej.

Z sytuacji, która sporo zmieszania wywołała w Zakładzie, w mieście i wzbudziła duży niepokój mieszkańców – obie instytucje wyciągnęły już dla siebie wnioski. Sanepid zamierza poprawić komunikację z MZWiK-iem, MZWiK natomiast postara się, by przy poborze prób każdorazowo było obecne akredytowane laboratorium.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 25.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również