Kamery live
prognoza pogody

Włodzimierz Zapiórkowski wraca do Rady Miasta

Włodzimierz Zapiórkowski obejmie mandat radnego w miejsce zmarłego Marka Fryźlewicza. Zaprzysiężenie  będzie miało miejsce podczas najbliższej sesji, zaplanowanej na 22 czerwca. To już druga zmiana w Radzie Miasta Nowy Targ w tej kadencji. 

Włodzimierz Zapiórkowski wraca do Rady Miasta

fot.arch. nowytarg24.tv

Procedura związana z przykrymi okolicznościami towarzyszącymi konieczności zmiany w Radzie polegała  na jak najszybszym powiadomieniu komisarza wyborczego przez Przewodniczącego Rady. 

-W poniedziałek powiadomiłem komisarza wyborczego o zaistniałych okolicznościach, dziś otrzymałem oficjalne powiadomienie w sprawie obsadzenia mandatu radnego – mówi przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda – W piśmie postanawia się, że wakujący mandat obejmie Włodzimierz Zapiórkowski, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów w tym okręgu i z tej listy, a nie utracił prawa wybieralności, ani nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu. 

Włodzimierz Zapiórkowski był radnym przez dwie kolejne kadencje w latach 2010-2018. Dziesięć lat temu wszedł do Rady jako jeden z kandydatów KW Platformy Obywatelskiej, w 2014 – z listy komitetu obecnego burmistrza Grzegorza Watychy. W ostatnich wyborach samorządowych startował jako kandydat Nowotarskiej Wspólnoty Samorządowej, której liderem był śp. Marek Fryźlewicz. Włodzimierz Zapiórkowski zdobył 64 głosy w okręgu nr 2, co dało mu drugie miejsce na liście, nie zapewniając wejścia do Rady, jednak  w zaistniałych okolicznościach, ten wynik daje mu pierwszeństwo objęcia mandatu w Radzie. 

-To było dla mnie szokiem, bo rozmawiałem z nim przed ostatnią sesją, jak szedł, dopytywał o parę rzeczy. Sama Pani wie, jaki to był człowiek. Zresztą…widać było na pogrzebie, jaki miał szacunek wśród  społeczeństwa – komentuje Włodzimierz Zapiórkowski – Dostałem zapytanie z Sącza i powiedziałem: tak, nic poza tym. Będzie Sesja 22 czerwca, wtedy będzie zaprzysiężenie, chyba, że będą jakieś komisje wcześniej. 

Jeszcze nigdy w 30-letniej historii nowotarskiego samorządu nie zdarzyło się, by dwukrotnie podczas jednej kadencji następowała zmiana w składzie Rady Miasta. 

/os

os 20.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mateusz 21:29 20.05.2020

64 głosy tylko pokazuje jakie ma małe poparcie

Zobacz również