Kamery live
prognoza pogody

Włamania do domów. Bądźmy czujni!

22 listopada 2022 11:05

Minionej doby podczas nieobecności domowników doszło do dwóch włamań do domów jednorodzinnych na terenie gminy Czarny Dunajec. W Chochołowie sprawcy wybili szybę w oknie kotłowni, weszli do środka domu, skąd ukradli pieniądze i biżuterię. W Piekielniku złodzieje po podważeniu okna w kuchni weszli do środka i ukradli biżuterię, pieniądze oraz ubrania góralskie. Apelujemy o szczególną uwagę mieszkańców całego powiatu. Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja.

Włamania do domów. Bądźmy czujni!

Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywaczy. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi, a do kradzieży dochodzi najczęściej pod nieobecność domowników, w czasie gdy zapada zmrok. Pamietaj o zabezpieczeniu technicznym swojego domu, a wychodząc wieczorem zaciągnij zasłony lub opuść żaluzje. Możesz pozostawić w pokoju włączone światło, stworzysz w ten sposób pozory obecności domowników. Zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu – złodziej nie lubi światła.

Apelujemy o wzmożenie sąsiedzkiej czujności, a w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów w okolicy należy zadzwonić pod numer 112.

Poinformuj Policję gdy:

– zauważysz w miejscu zamieszkania, coś, co wzbudzi Twój niepokój

– usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiadów, wiedząc, że wyjechali,

– zobaczysz nieznajomego, kręcącego się wokół domu sąsiada, albo próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,

– zauważysz w swojej okolicy lub przy posesji zaparkowany obcy pojazd – zapamiętaj numery rejestracyjne, zapisz je, zrób zdjęcie,

– zapamiętaj jak najwięcej szczegółów rysopisu osób będących w środku, ich ubioru i cech charakterystycznych,

– widzisz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.

os 22.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również