Kamery live
prognoza pogody

Władze interweniują w sprawie sygnalizacji

12 stycznia 2017 10:48

Mając na względzie troskę o bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Targu, całego regionu oraz turystów, Urząd Miasta ponownie wystąpił do zarządcy skrzyżowania ul. Szaflarskiej z Al. Tysiąclecia o pilną zmianę organizacji ruchu. Przypomnijmy, że na skrzyżowaniu, po zmianie ustawień miało miejsce łącznie 13 wypadków. Wcześniej skrzyżowanie było bezkolizyjne.

Władze interweniują w sprawie sygnalizacji

W związku z kolejnym zdarzeniem na skrzyżowaniu ul. Szaflarskiej z Al. Tysiąclecia, Urząd Miasta ponownie wystąpił do zarządcy skrzyżowania o pilną zmianę organizacji ruchu. Jednocześnie podał do publicznej wiadomości treść pierwszego pisma, jakie w dniu 28.12.2016 roku Z-ca Burmistrza Waldemar Wojtaszek wystosował do zarządcy skrzyżowania, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Poniżej zamieszczamy jego treść:

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców oraz osób spoza Nowego Targu związanymi ze zmianą sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Szaflarską, uprzejmie proszę o rozważenie możliwości przywrócenia poprzedniego programu sygnalizacji. Obecny układ świateł znacznie zagraża bezpieczeństwu kierowców, co może potwierdzać znaczna ilość kolizji od momentu wprowadzenia zmiany organizacji ruchu w tym rejonie. Dlatego, aby zapobiec sytuacjom, które mogą skończyć się w przyszłości tragicznym wypadkiem, proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej.

Z podobnym pismem do Dyrektora GDDKiA również zwrócił się Starosta Nowotarski.

Wszelkie uwagi i wnioski związane z drogami krajowymi można kierować bezpośrednio do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ul. Składowa 12 Nowy Targ na adres e-mail: [email protected] lub na numer kontaktowy Punktu Informacji Drogowej w Krakowie telefon 12 412 16 44.

 

NT24TV 12.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również