Kamery live
prognoza pogody

Włączmy się w pomoc dla Kamilki! Wiosną będzie ku temu wiele okazji

18 kwietnia 2023 22:49

Na Podhalu mieszka mała dziewczynka. Ma na imię Kamila i ma 2 latka. Cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Ta ciężka choroba genetyczna postępuje bardzo szybko. Z powodu wady genetycznej stopniowo obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych sprawia, że mięśnie szkieletowe nie są pobudzane, słabną i stopniowo zanikają, co może prowadzić do częściowego albo całkowitego paraliżu. Cofa rozwój fizyczny dziecka, a nieleczona może prowadzić nawet do śmierci. Istnieje jednak ratunek dla Kamilki i jest to terapia genowa (zolgenSMA) – niestety, ze względu na to, że diagnoza została postawiona zbyt późno, dziewczyna nie została objęta refundacją leku. Dlatego potrzebna jej jest nasza pomoc! W najbliższych tygodniach nie braknie okazji, by wesprzeć szczytny cel podczas pikników, kiermaszów, zabaw i innych akcji. 

Włączmy się w pomoc dla Kamilki! Wiosną będzie ku temu wiele okazji

Rodzice Kamilki bardzo chcą, aby rozwijała się prawidłowo, mogła się bawić, biegać i chodzić jak jej starszy o 3 minuty braciszek – Sebastian. Dlatego walczą z całych sił o uzbieranie 10 mln zł na terapię genową dla córeczki. Jest to trudna walka, ponieważ czas na uzbieranie pieniędzy mierzony jest w kilogramach. W Polsce terapię genową można podać tylko do 13 kg, a Kamilka waży obecnie 11 kg.

Na terenie całego Podhala organizowane są zbiórki, kiermasze i inne akcje mające na celu pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty. Rodzice dziewczynki od kilku miesięcy prowadzą zbiórkę poprzez Fundację „Siepomaga”, a także poprzez Fundację „Serce dla Maluszka”. Na subkontach Kamilki w wymienionych fundacjach znajduje się nieco ponad 1 mln zł. Potrzeba 10 razy tyle!

https://www.siepomaga.pl/kamila-sma

Najbliższe wydarzenia z akcją charytatywną w roli głównej. Cel? Pomoc dla Kamilki!

os 18.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również