Kamery live
prognoza pogody

Wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle

4 lipca 2023 11:57

25-latek  kierujący citroenem  wjechał na torowisko kolejowe w Zaskalu pomimo czerwonego światła. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Stracił prawo jazdy i odpowie za popełnione wykroczenia.

Wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle

W piątek tj. 30 czerwca br. przed godziną 22, policjanci ruchu drogowego na przejeździe kolejowym w Zaskalu, w powiecie nowotarskim,  zauważyli citroena, którego kierujący wjechał na torowisko pomimo nadawania czerwonego sygnału ostrzegającego o nadjeżdżającym pociągu. Z uwagi na ten bardzo niebezpieczny manewr kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od 25-latka alkohol. Badanie wykazało 0.4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Mieszkaniec Nowego Targu za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu stracił prawo jazdy.

Naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym zagrożone jest mandatem karnym w kwocie 2000 złotych. Mundurowi skierują sprawę do sądu, który może nałożyć na kierowcę karę aresztu albo grzywny nie niższej niż 2 500 złotych i orzec zakaz prowadzenia pojazdów. 

os 04.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również